Pondelok, 17. mája, 2021Meniny má Gizela, Aneta

Zlý podklad, myslí si náš odborník

Peter Fukatsch|4. máj 2005 o 00:00

V Bratislave sa včera teplomer šplhal k tridsiatke, ale ľad na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bol v senzačnom stave. Pred týždňom sa na ňom predstavila chýrna americká revue Holiday on Ice, po svetovom šampionáte vo Viedni chystajú rozlúčkový zápas ...

Snaha pracovníkov Stadthalle zlepšiť kvalitu ľadu je neúčinná. FOTO - ČTK

V Bratislave sa včera teplomer šplhal k tridsiatke, ale ľad na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bol v senzačnom stave. Pred týždňom sa na ňom predstavila chýrna americká revue Holiday on Ice, po svetovom šampionáte vo Viedni chystajú rozlúčkový zápas Žigmunda Pálffyho s reprezentáciou. Plochu roztopia v posledný májový deň, aby ľad znovu pripravili koncom júla, keď na ňu prvýkrát vykorčuľujú pred novou sezónou hokejisti Slovana.

V útrobách zimáku bolo približne dvadsať stupňov. "Na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní od nás žiadala medzinárodná federácia povinných 22 - 26 stupňov. Tak sme halu veľkými ventilátormi vyhriali. O rok na to v Lausanne usporiadatelia zabudli, korčuliari mrzli. Vonkajšia ani vnútorná teplota v aréne nemá na kvalitu povrchu žiadny kľúčový vplyv. Napokon, na júlových či augustových tréningoch prežívame aj tropické horúčavy," hovoril vedúci Zimného štadióna Ondreja Nepelu Jozef Brezina.

Ľad v Stadthalle bol na poslednom šampionáte o. k.

Na viedenský hokejový šampionát sa Brezina len chystá, o problémoch s ľadom vie z médií a podrobnejšie od kamarátov. Stadthalle však pozná. "Na šampionát 1996 ma pozvali kanadsko-americkí výrobcovia chýrnych rolieb Zamboni. Vtedy bolo všetko v poriadku," oznámil zhovorčivý chlapík, ktorý patril už v mladosti medzi známych šoférov vozidiel upravujúcich ľad.

Jozef Brezina sa o ľadovú plochu na Tehelnom poli stará od roku 1965. Podieľal sa na dvoch veľkých rekonštrukciách športoviska. "Bratislavský štadión má výhodu: ľad udržujeme v perfektnom stave priamym chladením. Špeciálna voda mrzne na betónovej vrstve priamo z rúrok plnených čpavkom. Nepriamy spôsob, pri ktorom je čpavok iba doplňujúcou látkou k chladiacej kvapaline, je síce ekologický, ale menej účinný. Neviem, ktorý zo systémov má v súčasnosti Stadthalle," vysvetľoval šéf alchymistickú podstatu. Správy o opatreniach typu odstavenie chladenia na tréningovej ploche vo vedľajšej budove, znižovanie počtu luxov potrebných na silu osvetlenia, Brezinu rozosmiali.

"To spolu vôbec nesúvisí. Neviem, akoby nám pomohlo, keby sme vyradili z prevádzky vedľajšie klzisko. O problémoch vo Viedni môžem iba špekulovať, neberte ma odborne za slovo. Predpokladám, že Rakúšania začali s prípravou neskoro. V Stadthalle sa naposledy hral hokej práve v deväťdesiatom šiestom. Arénu využívali predovšetkým na rôzne koncerty. Domnievam sa - betón natreli nesprávne farbami, ktoré majú izolačné vlastnosti. To považujem za najpravdepodobnejšiu príčinu viedenských trampôt. My natierame bielou neizolačnou farbou," dedukoval šéf zimného štadióna.

Experiment z Turína

Za ďalšiu príčinu považuje nové mantinely, ktoré organizátorom dodali usporiadatelia turínskej zimnej olympiády 2006, i rolby talianskej výroby. "Počul som, že do Viedne už prišli moje obľúbené Zamboni."

Problém s "turínskou dodávkou" podporuje Brezinov sprostredkovaný poznatok od kamarátov, že aj v Innsbrucku majú trampoty, hoci sa o nich nepíše. "Medzi mantinelmi a plochou vznikla fuga, do ktorej narýchlo strčili chladiace rúrky. Samozrejme, že sa tam ľad topí a môže to byť veľmi nebezpečné. Počul som, že v prípravnom zápase Rakúsko - Švajčiarsko, ktorý napokon po druhej tretine zrušili, začal ,plávať' reklamný kruh hlavného sponzora. Tak ho všelijako prepichovali, aby sadol. Vraj sa to viac razy opakovalo," usmieval sa.

V Bratislave je nový ľad po piatich dňoch

Hlavná plocha štadióna Ondreja Nepelu má 1800 štvorcových metrov, pod ňou je 32 kilometrov chladiacich rúrok. V Bratislave je nový ľad k dispozícii tip-top po troch dňoch kladenia čiastkových vrstiev, ktoré sa polievajú, mrznú, prekorčuľovávajú sa, opäť "zavlažujú" a tuhnú. Zamrznutá plocha si žiada deň oddychu, na ďalší je pripravená na celú sezónu."

Ľadová revue v Afrike, basketbal nad ľadom

Jozef Brezina vysvetlil aj rôzne ľadové čary. Holiday on Ice, napríklad, vystupovala v Nigérii, Ekvádore aj Indonézii. "Sú to machri, vozia si veľké chladiace agregáty so sebou. Ľad vytvoria doslova na piesku."

V USA hrajú hokejové a basketbalové esá v multihalách v New Yorku, Los Angeles a v množstve iných veľkomiest trebárs v ten istý deň. "V tomto prípade sa palubovka zložená z izolovaných skladacích častí položí na ľad. Celá stavebná procedúra trvá štyri hodiny."

Čo treba na dobrý ľad

Dobrý betónový podklad bez izolačnej vrstvy.

Teplota ľadu - 7 - 8 stupňov Celzia, meter nad ľadom 12 - 13 stupňov, v hľadisku okolo 20 stupňov. Vyššie teploty nie sú vážnou prekážkou.

Upravená voda bez nečistôt.

Čas na výrobu 5 - 7 dní podľa toho, či ide o priame, alebo nepriame chladenie.

Priame chladenie (s rúrkami, v ktorých prúdi iba čpavok) vytvára dobrý ľad rýchlejšie a jednoduchšie, nepriame chladenie (s rúrkami, v ktorých prúdi zlúčenina so čpavkom) je ekologickejšie, ale pomalšie tvrdne a spôsobuje rôzne riziká, napríklad drobenie povrchu. Menšie problémy mali s ním vlani aj v pražskej Sazka Aréne.