Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Žlto-modrí majú ďalší problém v útoku

Bez Redžiča. Košičania cestovali na sever Česka bez slovinského útočníka, ktorý sa zranil v ligovom zápase v Žiline. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 23. júl 2014 o 00:00

V Žiline sa zranil útočník Ajdin Redžič, vyzerá to na dlhší výpadok.

KOŠICE.Niežeby košickí futbalisti z nepodareného štartu do novej sezóny trpeli nespavosťou, ale v utorok boli hore už pred svitaním. Na odvetu 2. predkola Európskej ligy UEFA v Liberci vyrážali už o piatej ráno.

„To preto, aby sme boli v Liberci čo najskôr,“ pousmial sa vedúci tímu Roman Šimko, ktorý má na starosti ligovú i pohárovú logistiku v košickom klube. No aj tak je to v dnešnej uponáhľanej futbalovej dobe trochu nezvyčajné, byť v dejisku zápasu dva dni vopred.

„Nebudeme však bývať priamo v Liberci, ale asi dvadsaťdva kilometrov odtiaľ, v meste Frýdlant, v hoteli Antonie.“

Košičania si vybrali dobre, na náročný pohárový duel sa koncentrujú v romantickom prostredí, v sedemapoltisícovom meste, ktorému dominuje malebný hrad a renesančný zámok Frýdlant, a do dejiska zápasu je odtiaľ čo by kameňom dohodil.

V Liberci, na štadióne „U Nisy“, si však dnes, deň pred zápasom, aspoň zatrénujú.

„V utorok budeme trénovať na ihrisku, ktoré je asi šesť kilometrov od nášho hotela, a na ktorom hráva Slovan Liberec priateľské zápasy,“ prezradil nám plány Košičanov večer pred cestou na sever Česka Roman Šimko.

„V stredu už budeme trénovať v domovskom stánku Slovana, v čase zápasu.“ Ten má výkop vo štvrtok o 19. h.

Nepomáha ani video, ani papier

Horúčavy, ktoré panovali v strede Európy na prelome týždňov, by počas zápasu mužstvá nemali sužovať.

„Počasie, samozrejme, sledujeme. Telefonoval som s trénerom Látalom (ktorý odišiel domov hneď po zápase v Žiline - pozn. red.), a od neho vieme, že je tam premenlivé, daždivé počasie. Nevadilo by nám, aj keby pršalo počas zápasu.“

Košičania veria, že dáždik by im mohol priniesť šťastie, že nepriaznivé skóre z domáceho zápasu s Libercom (0:1) sa na jeho ihrisku dá ešte napraviť. No aj keď strelený gól je podmienkou, určite sa do otvoreného boja s hostiteľmi od začiatku nepustia.

„Určite nie. Aj v odvete budú mužstvá vychádzať zo zabezpečenej obrany, neotvoríme to ani my, ani oni. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať a budeme čakať na svoju príležitosť, môže rozhodnúť aj maličká chybička.“

Ale pozor, Košičania sú momentálne náchylní aj na väčšie „chybiská“, najmä pri štandardných situáciách, ktoré ani po zápase v Žiline nepridali mužstvu a trénerom na optimizme.

„Je pravda, že štandardky sú pre naše mužstvo v poslednom čase veľkým problémom. Treba sa z tých chýb, ktoré pri nich robíme, poučiť, a v pohárovom zápase v Liberci sa ich musíme úplne vyvarovať, keď chceme pomýšľať na dobrý výsledok. Tých chýb pri štandardných situáciách súpera je viac a dopúšťajú sa ich viacerí hráči. Ukazujeme im to na videu, na papieri, ale zatiaľ to nemá žiaden efekt, tým chybám sa hráči nedokážu vyhnúť. Štandardné situácie si rozoberáme aj v súvislosti s Libercom, aby sme boli na ne pripravení, pretože Liberec nás doma po tejto stránke nepreveril. U nich sa však do takýchto situácií určite dostaneme a očakávame, že Liberec je v štandardkách veľmi silný.“

Dlhší výpadok

Na dôraze pri vlastných štandardných situáciách by mali pridať aj Košičania, lebo efektivita pri nich je zatiaľ veľmi chabá. Ostatne, aj gólov z hry je z košických kopačiek veľmi málo, aj po čiastočnej stabilizácii v útočnej formácii.

I keď pred zápasom v Liberci je v nej opäť problém. „V Žiline sa nám zranil útočník Ajdin Redžič, s ktorým bol Roman Šimko na magnetickej rezonancii ešte pred odchodom mužstva do Liberca. Je tam podozrenie na poškodené väzy v kolene, takže to vyzerá na dlhší výpadok. Samozrejme, Ajdin do Liberca necestuje, namiesto neho idú s nami Lazar Djordjevič a Tomáš Kubík.“

Lebo hosťovačka Dávida Škutku z pražskej Slavie je stále ešte v štádiu riešenia...

Súvisiace články