Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Zložitá situácia sa Spišiakom ešte viac skomplikovala

Tvrdý boj o záchranu. V divácky nezaujímavom čase v nedeľu popoludní v boji o záchranu hostí Spišská Nová Ves rezervu Prešova. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 9. máj 2013 o 22:00

Vo veľmi dôležitom zápase o záchranu Spišiaci prehrali v Kremničke 2:3. Boj o záchranu sa ešte viac skomplikoval.SP. NOVÁ VES. Vo futbalovej reči sa tomu hovorí, že je to šesťbodový zápas. V priamom boji o záchranu posledná Kremnička hostila Spišskú Novú Ves.

Po polčase viedli domáci o gól, od 50. minúty o dva góly. Po dlhšej odmlke sa gólovo prebudil kanonier Stadnyk a dvoma presnými zásahmi takmer vystrieľal pre Novovešťanov cennú remízu.

„Čo povedať k takému zápasu, keď prehráme gólom v 90. minúte?“ smutne skonštatoval manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj a pokračoval: „V Kremničke sme mali nielen na bod, ale aj víťazstvo. V závere sme kopili zbytočné taktické chyby. Naša opora v bráne Dano Tököly nemal svoj deň, ale na toto sa vôbec vyhovárať nemôžeme. Po tomto výsledku má trojica na konci tabuľky rovnaký počet bodov a my sme medzi nimi.“

Nepopulárna nedeľa

Do konca sezóny je ešte dlhých šesť kôl. V hre je osemnásť bodov a v tabuľke môže dôjsť k všelijakým zmenám. Na pohode Spišiakom nepridávajú ani „prekvapujúce“ výsledky z iných treťoligových trávnikov.

„Spoliehať sa musíme hlavne sami na seba. Teraz nás čaká doma rezerva Prešova, ktorá je pred nami v tabuľke o jednu priečku vyššie a má viac o dva body. Keďže B – mužstvá hrajú v nedeľu, tak u nás sa na majstrovský futbal nepôjde v tradičnom sobotňajšom čase, ale hrať sa bude v nedeľu. Rozhodne to nebude ľahký súboj, lebo k nám chodia na jar všetci súperi s obrovským nasadením a cieľom zobrať všetky body,“ dodal Patrik Brezovaj, ktorý uvažuje, či v nedeľu budú vôbec vyberať vstupné a niekto príde na zápas.

Natíska sa jedna otázka – to pre koho sa ten treťoligový futbal hrá? To si už diváka vôbec nevážime? Roky rokúce sa v Spišskej Novej Vsi hrajú majstráky v sobotu.

V nedeľu hrajú okolité obce svoje súťaže a na futbal do okresného mesta v nedeľu nikto nepríde. Napríklad v nedeľu sa hrá v rovnakom čase veľké derby Teplička – Smižany, doma hrajú aj Harichovce, aj Levoča.

Takto to vyzerá v slovenskom futbale, keď ho riadia ľudia od stola a s praxou a realitou nemajú žiadnu skúsenosť. Raz darmo – futbal je hra pre všetkých!Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.