Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Zlomená čelusť vyradila Roenicka

Sportnet|14. feb 2004 o 00:00

Philadelphia stratila v Madison Square Garden pri výhre nad miestnymi Rangers veľmi veľa. V rozpätí 32 sekúnd prišlo mužstvo pre zranenia o dvoch kľúčových hráčov - Jeremyho Roenicka a kapitána Keitha Primeaua. Roenick zápas nedohral po tom, čo ho do ...


Fyzioterapeut utiera tvár Jeremyho Roenicka z Philadelphie Flyers, ktorého v zápase s NY Rangers zasiahol do tváre puk. FOTO - APPhiladelphia stratila v Madison Square Garden pri výhre nad miestnymi Rangers veľmi veľa. V rozpätí 32 sekúnd prišlo mužstvo pre zranenia o dvoch kľúčových hráčov - Jeremyho Roenicka a kapitána Keitha Primeaua. Roenick zápas nedohral po tom, čo ho do tváre zasiahla prudká strela z hokejky Borisa Mironova. „Utrpel veľmi komplikovanú fraktúru čeľuste na ľavej strane tváre. Z rany sa spamätával tri až štyri minúty," cituje lekára tímu Rangers Andrewa Feldana denník Philadelphia Inquirer.

Roenick si pri odchode z ľadu vyslúžil ovácie divákov, preto im zamával. „Nestáva sa často, že vám v Madison Square Garden tlieskajú. Chcel som im odpovedať," odkázal prostredníctvom tímového hovorcu Roenick, ktorý sa večer v New Yorku podrobil operácii. Tridsaťštyriročný center v roku 1999 pauzoval s rovnakým zranením. Po strele Deriana Hatchera nehral mesiac. „Zranenie Jeremyho ma veľmi trápi," povedal ustarostene Ken Hitchcock. Dĺžka absencie nekompromisného útočníka je otázna, Roenick by mal pauzovať od štyroch do ôsmich týždňov.

Philadelphia prišla vo štvrtkovom zápase aj o kapitána Keitha Primeaua, ktorý hrá takisto ako Roenick na pozícii stredného útočníka. V tíme ostali len traja strední útočníci - Michal Handzuš, Claude Lapointe a nováčik Patrick Sharp. Veterán Primeau zápas nedohral po tvrdom zákroku Bobbyho Holíka a má podozrenie na otras mozgu.

Je možné, že práve Handzušov útok bude v nasledujúcich zápasoch nastupovať ako prvý. Dvadsaťšesťročný Slovák dosiahol v tejto sezóne už 40 bodov a v produktivite mužstva je na treťom mieste.

(sb)

Súvisiace články