Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zlé počasie, ale dobrý výsledok

Sportnet|Publikované 5. okt 2008 o 22:00

SP. NOVÁ VES Po bezgólovej remíze doma s rezervou Banskej Bystrice, prehre v Trebišove hostili na domácom trávniku Spišiaci ďalšie "béčko",

SP. NOVÁ VES

Po bezgólovej remíze doma s rezervou Banskej Bystrice, prehre v Trebišove hostili na domácom trávniku Spišiaci ďalšie "béčko", tentoraz zo Žiliny.

Ťažký zápas

Už pred zápasom s B mužstvom B. Bystrice tréner Jaroslav Zajac zdôrazňoval, že "béčka" sú veľmi nevyspytateľné. Ťažko vopred povedať v akej zostave nastúpia a s akou taktikou na nich vyrukovať. Potvrdilo sa to aj v sobotu proti "béčku" Žiliny.

"Žilinčania sa u nás predstavili ako mladé behavé mužstvo a tak pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Do úvahy neprichádzalo žiadne podcenenie, lebo mladíci hrali veľmi dobre. Navyše na ťažkom premočenom teréne sme opäť nemohli hrať našu kombinačnú hru," povedal po stretnutí premočený, ale veľmi spokojný Lukáš Horváth. Spokojnosť u neho bola dvojnásobná. Jeho mužstvo naplno zabodovalo a on mal veľký podiel na tomto víťazstve strelil prvý gól stretnutia.

"Bola to šikovná štandardná situácia. Výborne a hlavne rýchlo to rozohral Lukáš Kováč. Hlavou som len ťukol do lopty a viedli sme 1:0. Tento prvý gól v stretnutí bol nielen pre mňa, ale aj pre celé mužstvo veľmi dôležitý," dodal L. Horváth.

Opäť počasie

Za posledné dva domáce zápasy sa v metropole Spiša vystriedali všetky nepriaznivé vplyvy počasia. Pred dvoma týždňami vietor a chlad pokazil celý futbal. Od piatkovej noci sa spustil dážď, ktorý neprestal ani v sobotu. Hracia plocha vyzerala ako namoknutá špongia a hralo sa nej nesmierne ťažko.

"Zlý a ťažký terén. Na niektorých miestach stála voda a boli fázy zápasu, kedy to skôr pripomínalo "kopanicu" ako okulahodiaci futbal. Navyše my sme boli pod určitým psychickým tlakom. Pred dvoma týždňami sme doma len remizovali, vonku sme prehrali, už sme veľmi potrebovali naplno zabodovať," skonštatoval Lukáš Horváth.

JOZEF PETRUŠKA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.