Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Zlatý double bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov

TASR|20. aug 2004 o 12:17

Atény 20. augusta (TASR) - Dvojičky Pavol a Peter Hochschornerovci sa stali olympijskými víťazmi a zopakovali tak svoj zlatý triumf spred štyroch rokov ...

Atény 20. augusta (TASR) - Dvojičky Pavol a Peter Hochschornerovci sa stali olympijskými víťazmi a zopakovali tak svoj zlatý triumf spred štyroch rokov v Sydney. Pred striebornými Nemcami Marcusom Beckerom - Stefanom Henze mali náskok 3,82 s, pre bronz si dopádlovali Česi Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek.

Dvadsaťštyriroční bratia Pavol a Peter Hochschornerovci finálovú jazdu zvládli takmer bezchybne, jedine na 18-ke sa dotkol bránky Peter chrbtom, no ani dve trestné sekundy navyše neohrozili ich zlatý piedestál. Medzi 20 bránkami sa jasne ukazovalo ich majstrovstvo, do protiprúdnych bránok sa krásne zavesovali, na 12-ke sa zadák Peter vyklonil o niečo viac ako zvykne, aby skorigoval bezchybný smer zlatej deblovky. Na 17-tej protiprúdnej bránke ich trochu spláchlo a na 18-ke ľahký dotyk Petra s bránkou spôsobil, že ani jedna zo šiestich finálových debloviek nezašla čistú jazdu.

"Už pred štartom finále sme vedeli, že máme výborne rozbehnuté preteky a preto nám stačilo kontrolovať čas. Neboli sme nervózni ani pri dotyku na 18. bránke a toto miesto robilo problémy takmer všetkým pretekárom," povedal Pavol Hochschorner. Jeho dvojička Peter prežíval zisk zlatej medaily rovnako ako v Sydney 2000. "Pocity sú podobné ako pri prvom triumfe v Sydney, dokonca aj šiltovky, ktoré sme dostali po víťazstve sú takmer rovnaké, akurát teraz je na nich nápis Atény."

Vo víťaznej jazde vsadili bratislavské dvojičky na sústredenie, pokoj a čistotu techniky. "Nebolo až také očakávané, bolo sa treba poriadne sústrediť na jazdu. Mali sme aj nejaké chybičky v tej dlhej jazde, ale vedeli sme, že náskok máme dosť veľký,. Bolo sa treba iba ukľudniť, pomaličky to vytiahnuť z tej osemnástej bránky a prísť do cieľa v poriadku," povedal Pavol Hochschorner. "No my sme sa snažili ísť čisto a nerobiť chyby, dobre ísť hlavne technicky a naši súperi, myslím si, robili aj celkom veľké chyby a hlavne ťukali, takže preto sa ten čas tak oddialil," skonštatoval Peter Hochschorner.

Hochschornerovci uzatvorili unikátnu zbierku slovenských slalomárov v olympijskom areáli Hellenikon, ktorí sa stali najúspešnejší zo všetkých účastníkov so zbierkou dvoch zlatých a jednej striebornej medaily. Striebro Martikána, ukrivdeného vo finále singlistov, sa však neustále rieši, pretože slovenského olympionika jednoznačne poškodili a rozhodcovia ho obrali o zlato.

výsedky:

1. Pavol a Peter HOCHSCHORNEROVCI (SR) 207,16, 2. Marcus Becker, Stefan Henze (Nem.) 210,98, 3 Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (ČR) 212,86, 4. Christian Bahmann, Michael Senft (Nem.) 213,45, 5. Philippe Quemerais, Yann Le Pennec (Fr.) 216,79, 6. Andrea Benetti, Erik Masoero (Tal.) 220,06

Súvisiace články