Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Zlato z Hellinika privezie v sobotu na Slovensko prezident Gašparovič

TASR|19. aug 2004 o 10:24

Atény 19. augusta (TASR) - Prvá slovenská olympijská víťazka z Atén Elena Kaliská sa do vlasti aj so zlatou medailou vráti v sobotu 21. augusta vo večerných ...

Atény 19. augusta (TASR) - Prvá slovenská olympijská víťazka z Atén Elena Kaliská sa do vlasti aj so zlatou medailou vráti v sobotu 21. augusta vo večerných hodinách. Do Bratislavy priletí spoločne s prezidentom republiky Ivanom Gašparovičom, ktorý je od utorka v Aténach.

V cennom náklade z Grécka sa bude viezť aj zatiaľ najúspešnejší olympionik v samostatnej ére Slovenska Michal Martikán aj so svojím čerstvým "úlovkom" z Hellinika - striebornou medailou. "S pánom prezidentom pricestuje v podstate skoro celá výprava vodných slalomárov, s výnimkou Gabriely Stacherovej," informoval šéf športovej časti výpravy Vladimír Miller a dodal: "Spolu s hlavou štátu priletí i Miloslav Mečíř a Tomáš Malík."

Ak sa splní predpoveď prezidenta republiky o ďalších medailových úspechoch Slovenska, v lietadle by nemal chýbať ani očakávaný cenný kov bratov Hochschornerovcov v C2.

Súvisiace články