Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Zlato medzi juniormi pre Wanka, Zmoray 58.

SITA|Publikované 27. feb 2008 o 18:58

ZAKOPANÉ 27. februára (SITA) - Na majstrovstvách sveta juniorov v skokoch na lyžiach v poľskom Zakopanom (pôvodne sa mal šampionát tejto vekovej kategórie uskutočniť v ďalšom poľskom stredisku Szczyrk, ...

ZAKOPANÉ 27. februára (SITA) - Na majstrovstvách sveta juniorov v skokoch na lyžiach v poľskom Zakopanom (pôvodne sa mal šampionát tejto vekovej kategórie uskutočniť v ďalšom poľskom stredisku Szczyrk, pozn.) si v stredajšej individuálnej súťaži chlapcov vybojoval zlatú medailu Nemec Andreas Wank. Dvadsaťročný študent z Domnitzu a člen klubu WSV Oberhof 05, ktorý sa môže pochváliť už aj bodovaním v pretekoch Svetového pohára mužov (napr. 20. miesto v januári v talianskom Val di Fiemme), získal na mostíku HS-94 celkovú známku 251,5 bodu. Wankovi namerali dva vyrovnané pokusy - 91 m a 91,5 m. Striebro patrí Japoncovi Šohheiovi Točimotovi (249,5 b), ktorý ešte v nedeľu reprezentoval svoju krajinu na MS v letoch v Oberstdorfe a prispel k 7. miestu družstva. Na konečnej tretej pozícii klasifikovali v stredu v Zakopanom Andreasa Strolza z Rakúska (246,0 b), jeho skúsenejšieho krajana Maria Innauera museli po ťažkom páde v 2. kole transportovať do nemocnice.

Ani jednému z kvarteta mladých Slovákov sa nepodarilo postúpiť do 2. kola medzi tridsiatku najlepších. Osemnásťročný Tomáš Zmoray (nar. 26. 7. 1989) obsadil 58. priečku (69,5 m/76,0 b), šestnásťročný Mojmír Nosáľ (nar. 3. 5. 1991) bol 65. (68,5 m/73,0 b), len 15-ročný Denis Šindler (nar. 3. 3. 1992) skončil na 68. pozícii (66 m/69,0 b) a ďalšieho 16-ročného skokana Matúša Mistríka (nar. 6. 8. 1991) v prvom kole diskvalifikovali.

Vo štvrtok sú na MSJ v Zakopanom na programe individuálne preteky junioriek, v piatok 29. februára skokani zavŕšia svoj juniorský svetový šampionát súťažou družstiev juniorov - všetko na mostíku HS-94.

MSJ v skokoch na lyžiach - Zakopané (Poľ.) - streda - individuálne preteky juniorov:

1. Andreas Wank (Nem.) 251,5 bodu (91 m/91,5 m), 2. Šohhei Točimoto (Jap.) 249,5 (93 m/87 m), 3. Andreas Strolz (Rak.) 246,0 (92 m/86,5 m),...58. Tomáš Zmoray 76,0 (69,5 m), 65. Mojmír Nosáľ 73,0 (68,5 m), 68. Denis Šindler 69,0 (66 m) - nepostúpili do 2. kola medzi 30 najlepších, Matúš Mistrík (všetci SR) bol v 1. kole diskvalifikovaný