Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

"Zlatí chlapci" odmietli oslavovať s českými politikmi

TASR|15. máj 2001 o 14:04

Praha 15. mája (TASR) - Českí hokejisti odmietli oslavovať s českými politikmi hokejové zlato, pretože gratulácie od politikov sú podľa nich len na hanbu, píše utorňajšie vydanie denníka Lidové noviny (LN).

"Ďakujeme, neprídeme!" - tak by mohla podľa denníka znieť posledná výzva českým politikom. Podľa oficiálneho programu mali "zlatí chlapci" rovno z letiska zamieriť do Poslaneckej snemovne na stretnutie s jej predsedom Václavom Klausom. Jan Kučmáš, hovorca spoločnosti Eurotel, ktorá oslavy v Prahe organizovala, potvrdil, že stretnutie zrušili samotní hokejisti. Spolupracovníci Václava Klausa však tvrdia, že žiadne podobné stretnutie ani naplánované nebolo. Inú verziu ale priniesol Klausov poradca Ladislav Jakl, podľa ktorého stretnutie odpadlo kvôli nabitému programu Václava Klausa.

Viac ako na stretnutie s politikmi sa hokejisti tešili na svojich fanúšikov a rodiny. "Za politikmi nechceme. Teraz pôjdeme na Staromák a potom rýchlo domov," vyhlásil útočník David Výborný. Strelec zlatého gólu David Moravec dokonca neskrýval rozladenie nad tým, že na úspechoch tímu sa chcú priživovať politici a reklama.

Dnes majú hokejisti v pláne návštevu Pražského hradu, kde ich prijme prezident Václav Havel, ktorý ako prvý v nedeľu poslal hokejistom blahoprajný telegram. V pondelok sa k jeho gratulácii pripojil aj premiér Miloš Zeman.

Súvisiace články