Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Zlatému z OH 1968 Schwarzovi obchod s bielym mäsom nedokázali

TASR|Publikované 6. okt 2005 o 18:41

Viedeň 6. októbra (TASR) - Olympijského víťaza v krasokorčuľovaní zo ZOH 1968 Wolfganga Schwarza z Rakúska označil súd za nevinného. Dostal sa tak spod ...

Viedeň 6. októbra (TASR) - Olympijského víťaza v krasokorčuľovaní zo ZOH 1968 Wolfganga Schwarza z Rakúska označil súd za nevinného. Dostal sa tak spod žaloby za obchodovanie s "bielym mäsom".

Päťdesiatosemročného Schwarza obvinili, že v roku 2004 priviedol dve litovské ženy do Rakúska, aby tam pracovali ako prostitútky. Potom im mal zobrať aj ich zárobky. Takisto vraj priviezol prostitútku do verejného domu a tiež žiadal je "výnos". Súd však ešte neskončil, odročili ho na december.

Schwarz sa z podobných obvinení spovedal už v roku 2002. Vtedy dokonca priznal, že priviedol päť žien z Litvy a Ruska do Rakúska, ale podľa vlastných slov to robil len pre ich dobro. Súd však dokázal, že im zobral väčšinu peňazí, ktoré zarobili. Odsúdili ho na rok a pol väzenia, výkon trestu však posunuli, keďže sa Schwarz zotavoval z vedľajších účinkov liečby rakoviny kože.

Súvisiace články