Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Zlaté klince Košičanov

Sportnet|Publikované 27. júl 2008 o 22:00

Ešte pred začiatkom prvoligového stretnutia MFK Košice B Prievidza doznievali debaty o góle kapitána košického áčka Školníka v B. Bystrici, ktorého

exportnú strelu asi z 25 m skloňovali odborníci i fanúšikovia vo všetkých pádoch. Ozaj, také góly vidno iba v ojedinelých prípadoch. Pri jeho glosovaní sa nechal počuť aj bývalý medzinárodný rozhodca Ing. Vojtech Christov, ktorý povedal: "Bol to ako tretí gól, ktorý v 100. minúte vo finále MS´62 Anglicko NSR (4:2) strelil Hurst. Lenže kým vo Wembley i vo svete dlho prebiehali o jeho regulárnosti dohady, pod Urpínom bolo všetko jasné, lebo lopta viditeľne prešla za bránkovú čiaru."

Paráda Serečina

KOŠICE. Debata o veľkom góle akoby vyprovokovala aj mladého Serečina. Aj keď o nej nepočul a ani o nej nevedel, akoby chcel dať najavo, že chýry o jeho hráčskych schopnostiach nie sú náhodne. Čo vyparatil prievidzskej obrane, to ani v najvyššej súťaži sa často nevidí. Hádam iba z nafilmovaných záberov by sa dal tento krásny gól rozobrať a rozpitvať ako pochúťka. Nádejný futbalista ukázal pri ňom na malom priestore nevídanú rýchlosť, výbušnosť, obratnosť i technickú vyspelosť, pričom si dokázal pripraviť ešte streleckú parketu a hravo z nej skórovať. Začuli sme potom aj slová, že to, čo urobil, bolo mimoriadne odvážne. Je to síce pravda, ale kto ovláda takúto širokú paletu vlastnou váhavosťou by obral iba seba o pekný futbalový plod. Jednoducho bol to víkend s dvoma spievajúcimi gólmi, ktoré možno označiť za zlaté klince Košičanov.

Útočne v Čermeli

Nuž, ak pri takejto nevšednej individuálnej akcii zakončenej gólom obe mužstvá hrali útočne, v slnečnom počasí sa aj pri niektorých chybách a nedostatkoch leskla hra. Klinec po hlavičke udrel domáci tréner Ladislav Totkovič, ktorý výstižne povedal, že útočné poňatie bolo iba výsledkom toho, že obaja súperi chceli hrať ofenzívne. A že nielen slovami, to bolo vidieť od prvej do poslednej minúty. Tréner Prievidze Vladimír Rusnák ani netajil, že po domácej prehre so Šaľou robili v týždni všetko pre nápravu, že do Košíc išli s jasným zámerom zvíťaziť. "Navyše v týždni sme chceli do mužstva zabudovať niekoľkých nových hráčov, vrátane Maruniaka, ktorého som v týždni doviedol do Prievidze..." Z jeho príchodu na Hornú Nitru mali už aj v Čermeli radosť, lebo bol to napokon on, ktorý hlavičkou vyrovnal. V. Rusnáka trápilo to, že jeho zverenci trafili dvakrát brvno a že boli blízko ešte k väčšiemu úspechu, najmä, keď v závere Čertík z voľného kopu opečiatkoval domáce brvno. Lenže všetko sa mohlo vyvíjať ináč, keby Škutkovi nevyrazil dobre mierenú strelu brankár Furka. Kto vie, či by po prípadnom góle hostia nezabalili kufre. Pre futbal je však dobre, že sa tak nestalo, lebo diváci nechcú nudu. A že sa to dá, hráči to dokázali jasnou rečou. Jedno je teda isté: dobré, že sa výsledok neobrátil ani k jednému mužstvu chrbtom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.