Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

ZKrižaj do Jasnej, Stenmark napokon nepríde

SITA|25. jan 2011 o 14:56

Návštevníci strediska Jasná pod Chopkom sa v sobotu 29. januára môžu tešiť na netradičnú lyžovačku s niekdajšou zjazdárskou hviezdou Slovincom Bojanom Križanom.

JASNÁ.

Do Nízkych Tatier mala pôvodne zavítať aj švédska legenda alpského lyžovania Ingemar Stenmark, ale ten napokon nepríde. Informovala o tom Katarína Šarafínová z PR oddelenia Tatry Mountain Resorts. Dnes 54-ročný Bojan Križaj sa tešil osemkrát z prvenstva v pretekoch Svetového pohára a vybojoval aj ďalších 33 umiestnení na stupňoch víťazov. Zároveň bol strieborný v slalome na MS 1982 v Schladmingu.

"V stredisku sa uskutočnia otvorené preteky pre verejnosť. Úlohou lyžiarov bude pokúsiť sa prekonať čas Bojana Križaja a byť najlepším z neprofesionálnych zjazdárov. Križaj potvrdil, že je pripravený jazdiť slalom s bežnými lyžiarmi. Víťazi s najlepšími časmi získajú atraktívne ceny a užijú si večer v štýle Fight Club. Počas večera vystúpi aj speváčka Dara Rolins," konštatovala Šarafínová.

Po lyžovačke s hviezdami bude nasledovať večerná zábava s moderátorom Andrejom Bičanom. "Bude doplnená súťažami, najmä pre rodiny s deťmi, priamo na svahu v lokalite Záhradky," dodala Šarafínová.

Účasť na večernej akcii potvrdil aj Peter Besenyei - maďarský akrobatický pilot, ktorý sa zaslúžil o vytvorenie konceptu pretekov v akrobatickom lietaní. Momentálne pôsobí ako testovací pilot pre maďarské letectvo a inštruktor akrobatických pilotov.

Súvisiace články