6.

Elisabeth Reisingerová

Rakúsko

+ 0,92 s

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová v sobotu vyhrala zjazd Svetového pohára.

Na zjazdovke Kandahar v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen zdolala o 51 stotín sekundy krajanku Jasmine Fluryovú.

Tretia skončila Rakúšanka Cornelia Hütterová (+0,78 s), ďalšie tri jej krajanky sú v top10. Jedna z favoritiek Ramona Siebenhoferová obsadila až sedemnáste miesto (+1,68 s).

Len tri lyžiarky neprišli do cieľa.

Slovenka Petra Vlhová neštartovala, v nedeľu odlieta do Pekingu na zimné olympijské hry.

Okrem Vlhovej chýbalo viacero favoritiek, vrátane líderky celkového poradia Svetového pohára Mikaely Shiffrinovej z USA. Do dejiska ZOH 2022 odcestovali už aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová a Češka Ester Ledecká.

Šiesty zjazd tohto ročníka bol ochudobnený aj o zranenú líderku klasifikácie disciplíny Sofiu Goggiovú z Talianska či Breezy Johnsonovú z USA.

Dvadsaťsedemročná úradujúca majsterka sveta v zjazde predviedla v ideálnych podmienkach výbornú jazdu, excelentne zvládla aj náročné technické pasáže.

Na trati dlhej 2920 m neurobila výraznejšiu chybu a prišla si pre štvrtý triumf vo Svetovom pohári v kariére, respektíve prvý v sezóne.

Držiteľka malého glóbusu za zjazd zo sezóny 2020 poskočila v priebežnom poradí disciplíny zo štvrtého na druhé miesto. Fluryová získala druhé pódium v kariére.

"Dnes tu síce chýbali viaceré dievčatá, ale víťazstvo ma, samozrejme, teší. Vezmem si z neho určite pozitíva a uvidím, ako sa to bude vyvíjať v Pekingu," citoval portál laola1.at víťazku.

Na čele celkového poradia SP, resp. zjazdu nenastali zmeny, Shiffrinová má pred Vlhovou náskok 17 bodov. Suterová stráca v priebežnom hodnotení disciplíny na Goggiovú 69 bodov.

V nedeľu pôjdu ženy na rovnakom mieste super-G. Štart je o 11:30.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová a ďalšie favoritky chýbali. Víťazka zjazdu mala suverénny náskok