Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zjazdové lyžovanie: Veronika Zuzulová v Reiteralme piata

Veronika Zuzulová obsadila v úvodnom slalome nového ročníka Svetového pohára v rakúskom Reiteralme 5. miesto. (Autor: (archív) AP)
SITA|Publikované 10. nov 2007 o 15:57

REITERALM 10. novembra (SITA) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v úvodnom slalome nového ročníka Svetového pohára v rakúskom Reiteralme ...

REITERALM 10. novembra (SITA) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v úvodnom slalome nového ročníka Svetového pohára v rakúskom Reiteralme 5. miesto.

Potvrdila tak svoju pozíciu z celkového hodnotenia tejto disciplíny z uplynulej sezóny. Zuzulová si v náročných poveternostných podmienkach za vetra a neustáleho sneženia vyjazdila v 1. kole 8. miesto a po druhej jazde sa posunula ešte o tri priečky vyššie.

Pre 23-ročnú Bratislavčanku je to už druhé bodované umiestnenie v tejto sezóne. V úvodnom obrovskom slalome v S”ldene skončila na 21. mieste. Zároveň skončila štrnástykrát v najlepšej desiatke v pretekoch Svetového pohára. "Som veľmi rada, že som nadviazala na dobré výsledky z uplynulej sezóny a ukázala, že to nebola len náhoda. V prvom kole dnes nízke štartové číslo nebolo až takou výhodou, lebo pribudlo veľa snehu a v spodnej časti nás to dosť spomaľovalo. V druhom kole som si povedala, že dám do toho všetko a vyšlo mi to," uviedla pre agentúru SITA Veronika Zuzulová.

Slovenská zjazdárska jednotka má po dvoch pretekoch na konte spolu 55 bodov, čo ju v celkovom hodnotení SP vynieslo na 11. pozíciu. "Je to môj najlepší štart do sezóny v kariére. Veľmi ma to teší," dodala.

Slalom v Reiteralme sa skončil podľa predpokladov rakúskym triumfom. Zvíťazila slalomová suverénka uplynulej sezóny Marlies Schildová pred krajankou Nicole Hospovou (+0,06), ktorá obhajuje celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Tretia skončila Talianka Chiara Costazzová (+0,30), ktorá po 1. kole ešte viedla.

Schildová si pripísala štrnáste slalomové víťazstvo v kariére a šestnáste celkovo. Dvadsaťšesťročná Rakúšanka sa vyhupla na líderskú pozíciu vo Svetovom pohári a samozrejme aj v slalome. V Reiteralme triumfovala napriek tomu, že v spodnej časti 2. kola pri vertikále urobila pomerne veľkú chybu. "V prvom kole som bola nervózna a stačilo to na 3. miesto. V druhej jazde som si povedala, že pôjdem, čo to dá a vyplynula z toho chyba pred cieľom. V tej chvíli som si myslela, že je koniec, mala som však dostatočný náskok," uviedla v cieli víťazka.

Slalom SP žien v Reiteralme (Rak.) - 1.+2. kolo - konečné výsledky:

1. Marlies Schildová (Rak.) 1:55,53 min (58,13+57,40), 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,06, 3. Chiara Costazzová (Tal.) +0,30, 4. Resi Stieglerová (USA) +0,41, 5. Veronika Zuzulová (SR) +0,54 (58,57+57,50), 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +0,55, 7. Šárka Záhrobská (ČR) +0,71, 8. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,81, 9. Nicole Giusová (Tal.) +1,06, 10. Therese Borssenová (Švéd.) +1,08.

Poradie v hodnotení slalomu (po 1 z 10 pretekov): 1. Marlies Schildová (Rak.) 100 bodov, 2. Nicole Hospová (Rak.) 80, 3. Chiara Costazzová (Tal.) 60, 4. Resi Stieglerová (USA) 50, 5. Veronika Zuzulová (SR) 45, 6. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 40, 7. Šárka Záhrobská (ČR) 36, 8. Tanja Poutiainenová (Fín.) 32, 9. Nicole Giusová (Tal.) 29, 10. Therese Borssenová (Švéd.) 26.

Poradie vo Svetovom pohári celkovo po 2 pretekoch:

1. Marlies Schildová (Rak.) 112, 2. Denise Karbonová (Tal.) 106, 3. Nicole Hospová (Rak.) 102, 4. Tanja Poutiainenová (Fín.) 82, 5. Julia Mancusová (USA) 80, 6. Kathrin Zettelová (Rak.) 74, 7. Resi Stieglerová (USA) 66, 8. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 64, 9. Chiara Costazzová (Tal.) 60, 10. Anja Pärsonová (Švéd.) 58, 11. Veronika Zuzulová (SR) 55.

Prehľad všetkých umiestnení Veroniky Zuzulovej v desiatke najlepších vo Svetovom pohári v slalome zoradených podľa časovej následnosti (dovedna 14):