Opäť po 40 rokoch. FIS určila dejisko MS v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová počas zjazdu v stredisku Crans Montana. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. máj 2022 o 20:42

Johan Eliasch prezradil aj dejiská MS v ďalších športoch.

MILÁNO. Majstrovstvá sveta alpských lyžiarov sa v roku 2027 uskutočnia vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. Rada Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v stredu rozhodla aj o ďalších dejiskách svetových šampionátov.

O alpské MS sa uchádzali dokopy štyri krajiny. Crans Montana vyhrala voľby s jedenástimi hlasmi, nórsky Narvik a andorrské stredisko Soldeu dostali po tri hlasy a nemecký Garmisch-Partenkirchen jeden.

Crans Montana privíta podujatie druhýkrát v histórii a presne na 40. výročie od prvého šampionátu, ktorý sa vo švajčiarskom meste odohral v roku 1987.

"Mali sme štyroch skvelých uchádzačov a nebolo to vôbec ľahké rozhodnutie. Crans Montana vniesla do svojho projektu vášeň, ktorú ste mohli cítiť," uviedol na oficiálnej stránke FIS prezident Johan Eliasch.

MS v letoch na lyžiach sa v roku 2026 budú konať v nemeckom Oberstdorfe, o čom rozhodli delegáti jednohlasne. Šampionát tam zavíta siedmykrát.

Rada FIS jednohlasne zvolila aj dejisko MS v snoubordingu a akrobatickom lyžovaní, ktoré sa v roku 2027 budú konať v rakúskom Montafone.

Šampionát v severskom lyžovaní v roku 2027 pridelili Falunu. Mesto v strednom Švédsku hostilo MS aj v roku 2015. "Falun ponúkol svetu nezabudnuteľné MS a som rád, že sa sem môžeme vrátiť už o dvanásť rokov neskôr," dodal Eliasch.