Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Zjazdárku zastrelil manžel

Sportnet|3. máj 2006 o 00:00

ŽENEVA - V pondelok našli bývalú úspešnú švajčiarsku zjazdárku Corinne Reyovú-Belletovú (33) mŕtvu v dome rodičov spolu s o dva roky mladším bratom, obaja podľahli strelným poraneniam. Belletovej matku museli s vážnymi zraneniami previezť do nemocnice.

Na archívnej snímke z októbra 2001 je bývalá švajčiarska reprezentantka v alpskom lyžovaní Corinne Reyová-Belletová. Ju a jej brata zastrelili v nedeľu večer. FOTO - TASR/EPA

Švajčiarska polícia včera oznámila, že v súvislosti s vraždou bývalej špecialistky na kĺzavé disciplíny Reyovej-Belletovej bol vydaný zatykač na jej manžela Gerolda Stadlera. Podľa vyšetrujúceho sudcu ho videli, ako so zbraňou v ruke opúšťa dom Rey-Belletových. Auto manžela, ktorý bol na úteku, našli v regióne Ollon v kantone Waadt. Nachádzal sa v ňom prázdny zásobník z ručnej zbrane.

Dráma sa odohrala v nedeľu večer v rodičovskom dome zjazdárky. Manžel tam doviedol večer dvaapolročného syna Kevina, ktorého uložili do postele na poschodí. Neskôr na prízemí vznikla hádka medzi Corinne a jej manželom, prítomní boli aj rodičia a brat. Išlo o problémy páru, ktorý sa pred desiatimi dňami rozhodol žiť oddelene.

Otec Reyovej-Belletovej napokon opustil dom, a tým si vlastne zachránil život, keďže potom začal Corinnin manžel na ostatných strieľať. Matka streleckú drámu ako jediná s ťažkými zraneniami prežila napriek tomu, že jej zať na ňu päťkrát vystrelil.

Bankový úradník Stadler a zjazdárska hviezda Reyová-Belletová sa zosobášili 4. mája 2002. O rok neskôr sa im narodil syn Kevin. Corinne vyhrala trikrát preteky Svetového pohára v zjazde, ďalšie dva v super-G. Na olympiáde v Salt Lake City 2002 bola piata v zjazde, na MS 2003 v St. Moritzi získala v tej istej disciplíne striebro. Krátko na to pre chronické problémy s pravým kolenom ukončila kariéru. (sita)

Súvisiace články