Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Zjazdár sa vracia do stíhačky

Sportnet|10. nov 2006 o 00:00

Zo svahov sa na letiskové plochy presunie britský zjazdár Roger Cruickshank (23). Po 37. miestach v zjazde a super G na olympiáde v Turíne ukončil tento Škót kariéru a naplno sa bude venovať dráhe bojového pilota. Pre olympiádu prerušil pôsobenie v ...

Zo svahov sa na letiskové plochy presunie britský zjazdár Roger Cruickshank (23). Po 37. miestach v zjazde a super G na olympiáde v Turíne ukončil tento Škót kariéru a naplno sa bude venovať dráhe bojového pilota. Pre olympiádu prerušil pôsobenie v RAF (kráľovská letecká jednotka), ale po Turíne sa vrátil. Jeho cieľom je stať sa pilotom stíhačky Eurofighter jet.

"V RAF sa ku mne zachovali férovo, keď mi dali voľno na olympijský cyklus. Teraz im to chcem oplatiť a venovať sa rovnako intenzívne lietaniu ako dovtedy lyžovaniu," povedal pre BBC.

Cruickshank si pri páde v obrovskom slalome v roku 2004 ťažko zranil koleno a stále má v ňom 20 cm titanovú doštičku a deväť klincov, čo mu počas olympiády spôsobovalo problémy na bezpečnostných kontrolách. Detektor kovov pri jeho prechode vždy spustil alarm.

(ja, čtk)

Súvisiace články