Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zjazdár Bode Miller po páde na MS pripustil, že ukončí kariéru

Bode Miller išiel v super G spočiatku vynikajúco. V záverečnej štvrtine trati však spadol a spôsobil si reznú ranu na pravom lýtku. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 8. feb 2015 o 08:32

Viackrát som sa snažil po zranení o návrat, ale nikdy to nevyšlo, hovorí Američan.

BEAVER CREEK. Slávny americký zjazdár Bode Miller po páde v majstrovskom super G a následnom operačnom zákroku na porezanej nohe pripustil, že možno ukončí kariéru. Uviedol to v rozhovore pre televíznu spoločnosť NBC.

"Smeruje to silno k tomu, že sa už na súťažné svahy nevrátim,“ vravel štvornásobný majster sveta a šesťnásobný olympijský medailista.

"Viackrát som sa snažil po zranení o návrat, ale nikdy to nevyšlo. A súčasná situácia do toho dobre pasuje.“

Dvojnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári a víťaz 33 pretekov v rámci SP však ešte rozhodujúce slovo o konci súťažného lyžovania nepovedal.

"Nepatrím k tým, ktorí potrebujú záverečnú parádu pred očami verejnosti. Jednoducho sa to skončí tak, že tam už nebudem,“ priznal 37-ročný zjazdár.

Pád Bodeho Millera v Beaver Creeku.

Šampionát na domácom snehu bol pre Millera ôsmym v kariére. Začínal ešte v roku 1999 práve vo Vaile a Beaver Creeku 26. miestom v super G.

Odvtedy získal štyri tituly majstra sveta a pridal aj jedno striebro. V tejto sezóne sa súťažne predstavil iba v spomínanom super G. Predtým pauzoval po operácii chrbta.

Súvisiace články