Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zjazdár Bendík skončil tretí od konca. Bol rád, že trať zišiel

Martin Bendík v cieli. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 9. feb 2014 o 10:24

Slovák chcel najmä dojsť do cieľa. Podarilo sa mu to s vyše 9-sekundovou stratou na víťazného Matthiasa Mayera.

ČERVENÁ POĽANA. Slovenský lyžiar Martin Bendík nemal pred nedeľňajším zjazdom v stredisku Roza Chutor veľké oči.

Na svoju olympijskú premiéru sa tešil, vzhľadom na početné pády a zranenia pretekárov v tréningoch však chcel najmä bezpečne prísť do cieľa.

S odstupom 9,16 sekundy na víťaza napokon obsadil 45. priečku zo 47. jazdcov, ktorí preteky dokončili.

Ako hokejové klzisko

"Som rád, že som trať zišiel, pretože bola veľmi ťažká. Celá zľadovatelá, ako hokejové klzisko. Okrem toho boli na nej štyri dlhé skoky," povedal pre RTVS slovenský reprezentant.

"Tí najlepší pretekári hovorili, že je to nebezpečná trať, doslova na zabitie. Každopádne, je to pre mňa nová, cenná skúsenosť," hovorí.

Oproti tréningom sa v nedeľu podmienky na svahu zmenili. Slnečné počasie vystriedali oblaky, teplota sa pohybovala okolo dvoch stupňov nad nulou.

"Kopec sa trochu zmenil. V niektorých pasážach bola trať mäkšia, viac napitá vodou. Po troch pekných dňoch to bol dnes čistý ľad," potvrdil Bendík.

bendik1_res.jpg

Martin Bendík v Červenej Poľane. FOTO - TASR

Nečakaní medailisti

Aj Bendíka prekvapilo poradie na stupňoch víťazov, nečakaného olympijského šampióna Mayera na ňom sprevádzali strieborný Christof Innerhofer a bronzový Kjetil Jansrud z Nórska.

Najväčší favoriti na zlato Aksel Lund Svindal a Bode Miller zostali bez cenného kovu.

"Priznám sa, že po tréningoch som čakal na bedni úplne iné mená. Bol som prekvapený, ako to vypálilo. Miller a Svindal určite cítia sklamanie, najmä Aksel zo 'zemiakovej' medaily," dodal 20-ročný Popradčan.

Po náročnom zjazde si Bendík doprial na pondelok oddych, plánoval si pozrieť ženskú superkombináciu. Potom ho čakali tri tréningy pred superkombinačným zjazdom, v piatok samotná superkombinácia a o týždeň v nedeľu jeho najobľúbenejšia disciplína - super-G.

Druhý deň na ZOH v obrazoch

((foto))

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.