Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Zjazd mužov presunuli na nedeľu

SITA|Publikované 10. feb 2007 o 15:22

AARE 10. februára (SITA) - Pre zlú viditeľnosť nemohli v sobotu v dejisku majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní absolvovať muži preteky v kráľovskej disciplíne zjazde. Organizátori najskôr preteky, ktoré ...

AARE 10. februára (SITA) - Pre zlú viditeľnosť nemohli v sobotu v dejisku majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní absolvovať muži preteky v kráľovskej disciplíne zjazde. Organizátori najskôr preteky, ktoré sa mali začať o 12.30 h, pre veľkú hmlu trikrát posunuli, aby ich po 13.00 h definitívne odložili na nedeľu. V rovnaký deň absolvujú svoje preteky v zjazde aj ženy. Podľa zatiaľ nepotvrdeného programu by sa mužský zjazd mal začínať o 10.00 h, ženský podľa plánu o 12.30 h. V Aare v sobotu nemohli trénovať najrýchlejšiu kĺzavú disciplínu šampionátu ani ženy.

Mužský zjazd sa stal obeťou hmly, trať pre lyžiarov nebola bezpečná. „Myslím, že to bolo správne rozhodnutie,“ povedal prezident FIS Gian-Franco Kasper a dodal: „Podmienky na štarte a v hornej časti trate neboli dobré. Neboli by to regulárne preteky. Predpoveď počasia na ďalší deň je optimistická a my uvidíme supernedeľu.“ V Aare mali problémy s počasím už počas predchádzajúceho víkendu, keď sa šampionát začínal. Super G mužov a žien sa odjazdil po odkladoch až v utorok. Potom sa však obloha vyjasnila a výrazne sa ochladilo. V sobotu predpoludním sa síce podmienky začali zlepšovať, ale hmla v hornej časti neumožňovala zjazdárom vidieť ďalej ako na nasledujúce tri bránky. V nedeľu by mala byť obloha čistá a aj teplota by mala stúpnuť na prijateľnejších -10°C.


Súvisiace články