Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Životný výkon Igora Peštu

Sportnet|Publikované 2. dec 2008 o 23:00

SP. NOVÁ VES. Po dobrých výsledkoch basketbalistov Spišskej Novej Vsi prišli dva nepríjemné prehry s Prievidzou v extralige a v Stredoeurópskom

pohári v maďarskom Székesfehérvári. Všetko mohlo napraviť víkendové stretnutie s nepríjemným súperom z Levíc.

Nekompletní u susedov

Už pred stretnutím v Maďarsku tréner Krajnovič avizoval, že príležitosť dostanú predovšetkým mladí hráči. Preto aj z vysokej prehry 76:102 sa veľká tragédia nerobí.

"V Székesfehérvári bol prvý polčas vyrovnaný. Po zmene strán sa domáci chytili. Nehrali sme až tak zle. Necestovali sme v plnej zostave. Príležitosť dostali predovšetkým mladí hráči. Netreba z toho robiť žiadnu tragédiu," hovorí skúsený odchovanec spišskonovoveského basketbalu Igor Pešta.

Zahral vynikajúco

Všetko si Spišiaci vynahradili v sobotu. Proti Leviciam zahrali ako z veľkej basketbalovej knihy. Navyše sa im strelecky darilo. Len ako pikošku možno uviesť, že proti Prievidzi rozhodujúca posledná trojka znamenajúce možné vyrovnanie sa od obruče odrazila von z koša. V sobotu Mišinský v poslednej sekunde z poriadnej diaľky zaznamenal trojku. Najväčší aplauz však zožal hrdina stretnutia Igor Pešta. Ten zaznamenal rekordných 30 bodov za zápas.

"Proti Leviciam som sa snažil. Sám som rád, že som tak dobre zahral. Po dlhšej dobe som opäť vysoko zabodoval. Tridsať bodov bolo výborných. Som so sebou spokojný. Zároveň ma teší, že so spoluhráčmi sme podali kvalitný výkon. Máme na to, aby aj v ostatných zápasoch sme dosahovali dobré výsledky," spokojne skonštatoval hrdina sobotňajšieho večera Igor Pešta.

Dnes o 18. hodine v Stredoeurópskom pohári hostia doma Novovešťania Nový Jičín. V sobotu sa predstavia v Dolnom Kubíne.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.