Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Životný sviatok Mira Šatana

Sportnet|24. apr 2001 o 00:00

V torontskej hale Air Canada Centre vykorčuľoval 6. februára slovenský reprezentant Miroslav Šatan (25) spolu s o mesiac mladším Pavlom Demitrom zo St. Louis Blues na jubilejný 50. zápas najlepších All Star NHL v drese svetových hokejových hviezd.V torontskej hale Air Canada Centre vykorčuľoval 6. februáraslovenský reprezentant Miroslav Šatan (25) spolu s o mesiac mladším Pavlom Demitrom zo St. Louis Blues na jubilejný 50. zápas najlepších All Star NHL v drese svetových hokejových hviezd. V Lillehammeri 1994 ste sa stali v osemnástich rokoch s deviatimi gólmi najlepším strelcom olympijského hokejového turnaja. Teraz sa chystáte na premiéru v exkluzívnom výbere hviezd. Ktorá z týchto hokejových mét je pre vás cennejšia?

"Medzi oboma uplynul istý čas, sú z odlišného hokejovéhoterénu. Obe sú však v mojej pomyselnej vitríne jednoznačnenajcennejšie. Zápas v Toronte vnímam ako odmenu za roky, ktorésom obetoval hokeju."

Naplnenie chlapčenských snov?

"V detstve som sníval o NHL, All Star game je nadstavba.Nikdy som tento sviatok nevidel na vlastné oči, tým viac sa tešímna silný zážitok."

Rámcový program stretnutia hviezd tvoria súťaže vzručnostiach. Streľba na cieľ by mala byť logicky vaším tromfom?

"Na streľbu na terč sa teším najviac. Aj na blafáky. Somzvedavý, ako dopadnem v rýchlosti korčuľovania, nikdy ma v tomnikto nemeral."

Tesne pred očakávanou exhibíciou bol otázny štart českýchhviezd Jágra a Haška. S druhým ste denne v styku v Buffale. Prídedo Toronta?

"Iba ako hosť, chytať nebude, lebo sa mu vrátili bolestizranených slabín. Pôvodne mal z rovnakého dôvodu chýbať aj Jágr,ale vedenie NHL nástojilo na jeho štarte, argumentujúc najvyššímpočtom hlasov, ktoré získal od divákov. Prevyšovali milión."

Vlani sa vaše Buffalo prebojovalo až do finále Stanleycupu. Aktuálna pozícia vášho klubu v severovýchodnej divízii všaknie je lichotivá, nevyzerá ani na postup do play off.

"Situácia je naozaj ako minútu pred poplachom. Od hranicepostupu do play off nás delí odhadom päť bodov a stačí jedna-dveprehry a dá sa očakávať panika. Začne sa hľadať vinník, potomprichádzajú na rad trejdy , skrátka všeobecný pohyb, hrmot,ktorý zvyšuje napätie."

Vám osobne to však sype v tejto sezóne slušne.

"Naozaj to v číslach vyzerá lepšie ako vlani. Lenže nedarísa mužstvu, ktorého hlavným problémom je útočná produktivita.Každý sa pýta, kde je útok? A hneď som na rade."

Súvisiace články