Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Žitnik chce byť namiesto Šatana najlepšie plateným hráčom Buffala

TASR|6. sep 2001 o 11:15

Buffalo 6. septembra (TASR) - Po podpise zmluvy slovenského reprezenačného útočníka Miroslava Šatana s Buffalom Sabres sa topoľčiansky rodák stal so mzdou 3,25 mil. dolárov najlepšie plateným hráčom klubu

od Niagarských vodopádov v sezóne 2001/2. Ruský obranca Alexej Žitnik, ktorého agent Serge Levin ešte stále nenašiel spoločnú reč s vedením klubu ohľadom nového kontraktu, si však nárokuje najlukratívnejší zárobok v klube.

"Žiadame 4 milióny. Je to jednoduché a veľmi logické," vyhlásil Levin a dodal: "Nežiadame to však preto, aby bol Alexej najlepšie plateným hráčom." Zatiaľčo klub šablí porovnáva svojho 28-ročného beka s Romanom Hamrlíkom (2,8 mil.) z New Yorku Islanders a Sergejom Gončarom (3 mil.) z Washingtonu Capitals, Levin svojho klienta hodnotí vyššie. "Nemyslím si, že Hamrlík je lepší hráč ako Alexej, v žiadnom prípade," jednoznačne vyhlásil Levin a zašpekuloval: "Ak by si oboch hráčov kluby vymenili, myslím, že Islanders by sa mohli radovať."

Generálny manažér Sabres Darcy Regier ponúka kontrakt vo výške Šatanovho. "Samozrejme, že Alexeja za jeho úsilie o vyšší plat nekritizujeme. Minulá sezóna mu naozaj vyšla a sme radi, že ho máme."

br ph

Súvisiace články