Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Žirková: Pred nami je najdôležitejší zápas sezóny

Košická kapitánka. Z. Žirková (č. 7) zaznamenala proti Ružomberku 14 bodov. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 2. nov 2014 o 23:00

Basketbalistky Good Angels triumfovali nad 11-násobným slovenským majstrom MBK Ružomberok 90:49.

Basketbalistky Good Angels Košice triumfovali v sobotňajšom extraligovom zápase na palubovke v Steel Aréne nad 11-násobným slovenským majstrom MBK Ružomberok 90:49. Košičanky ostávajú aj po siedmom kole neporazené a so štrnástimi bodmi sú na čele extraligovej tabuľky.

KOŠICE. Dva najúspešnejšie celky v histórii slovenského ženského basketbalu sa stretli na Sviatok všetkých svätých a tomu zodpovedala aj komornejšia atmosféra, ako si aktérky tohto duelu predstavovali.

Napriek tomu podali hráčky oboch tímov veľmi dobré výkony a predovšetkým košické basketbalistky svojou dominanciou naznačili, že sú pripravené na prvý euroligový duel, ktorý ich čaká už túto stredu proti poľskej Wisle Krakov.

„Je pred nami zatiaľ najdôležitejší zápas sezóny a myslím si, že sme to celkom dobre odštartovali proti Ružomberku. Nevedeli sme úplne, čo môžeme čakať od tejto haly, keďže sa tu hrá trochu ťažšie, ale zvládli sme to, padli nám nejaké koše a verím, že nám to takto pôjde aj v stredu,“ povedala po prvom zápase v Steel Aréne v tejto sezóne kapitánka žlto-modrých Zuzana Žirková.

Je tu hlavne kvôli Eurolige

Košičanky čaká do konca kalendárneho roka poltucet zápasov v prestížnej Eurolige a svoju púť v nej odštartujú v stredu o 18.00 v Steel Aréne.

Zuzana Žirková sa priznala, že na európsku súťaž sa už veľmi teší a vyzvala košických fanúšikov, aby ich prišli podporiť: „Ja som tu hlavne kvôli Eurolige, takže sa samozrejme už teším a dúfam, že aj diváci prídu v hojnom počte, pretože tu ich potrebujeme omnoho viac ako v našej hale.“

Kapitánka Good Angels hodnotí kladne aj zohratosť tímu, ktorý je už stabilný a postupne sa doň začleňujú aj nové zahraničné posily.

„V kádri sa urobilo strašne veľa zmien, ale na začiatku sezóny to vyzeralo úplne perfektne, darí sa nám a aj výsledky sú tomu adekvátne. Teraz sa to trochu pomenilo, ale myslím si, že sa snažíme prispôsobiť čo najrýchlejšie. Dúfam, že v dobrých výkonoch budeme pokračovať aj naďalej.“

Lavenderovú a Quigleyovú chcú dostať mimo hry

Poľský tím je momentálne na čele vo svojej domácej lige, o čo sa veľkou mierou pričinil aj bývalý tréner Košičaniek Štefan Svitek.

Žirková prezradila, na ktoré dve hráčky si budú musieť dať najväčší pozor.

„Myslím si, že ich dobre poznáme a budú chcieť predviesť určite bojovný výkon. Očakávam vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre nás. Ich najsilnejšou stránkou budú Lavenderová a Quigleyová, ak ich dostaneme mimo hry, môžeme pomýšľať na víťazstvo,“ skonštatovala Z. Žirková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.