Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zuzana Žirková dovolenkovala pri mori aj na lyžiach

Kolená stále držia. Z. Žirková (vpravo) na vyšetrení u P. Polana. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 25. aug 2016 o 22:00

Basketbalistku čaká pravdepodobne posledná sezóna v žlto-modrom drese

KOŠICE. Basketbalistku Good Angels Košice Zuzanu Žirkovú čaká pravdepodobne posledná sezóna v žlto-modrom drese, ktorú chce zavŕšiť čo najúspešnejšie.

Sedemnásobná najlepšia basketbalistka Slovenska včera ráno absolvovala kompletnú prehliadku, ktorej výsledkom boli detailné informácie o jej zdravotnom stave.

Vyšetrenia prebiehali v nemocnici Košice-Šaca, ktorá je člen skupiny AGEL a ktorá nedávno získala titul FIFA Medical Centre of Excellence od Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA.

„Jednu dobu sa práve tieto vyšetrenia vynechávali a bola to veľká škoda. Ja som to absolvovala každý rok, keď som bola malá a potom sa od toho upustilo. Teší ma, že sa k tomu opäť vracia. Nemocnica v Šaci má výborné podmienky práve na takéto komplexné vyšetrenia,“ povedala pre Korzár Zuzana Žirková, ktorá na margo prestížneho ocenenia nemocnice dodala:

„Myslím si, že je to skvelá vec jednak pre všetkých športovcov a tiež samotná nemocnica môže vďaka tomu napredovať. Všetky podobné ocenenia sú veľké pozitívum pre Slovensko.“

Záťažové testy na bežiacom páse. Kapitánka žlto-modrých ich zvládla bravúrne. (Autor: Judita Čermáková)

Prehliadka minimálne raz ročne

Všetky basketbalistky Good Angels spolu s dievčatami z mládežníckych kategórií absolvujú pred začiatkom nového súťažného ročníka zdravotné prehliadky v súvislosti s novým Zákonom o športe, ktorý je platný od 1. januára 2016.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.