Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zimný štadión ešte spustený nie je, ale s hokejom sa začne

Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|Publikované 27. sep 2016 o 07:23

V Kežmarku otvárajú v školskom roku 2016/2017 hokejovú prípravku.

KEŽMAROK. Centrum voľného času (CVČ) a Mestský športový klub (MŠK) Hokejový oddiel Kežmarok otvárajú v školskom roku 2016/2017 v Kežmarku hokejovú prípravku.

Určená je pre žiakov prvého a druhého ročníka základných škôl. Kým nebude kežmarský štadión zrekonštruovaný a v prevádzke, organizátori sa dohodli na prenájme ľadovej plochy s mestom Levoča.

"Tréningový proces bude prebiehať v popoludňajších hodinách na zimnom štadióne v Levoči v utorok a piatok a v telocvični Základnej školy (ZŠ) Nižná brána v Kežmarku pod vedením trénera Martina Klempu," povedal riaditeľ ZŠ Nižná brána Dušan Tokarčík.

Cestovné a prenájom štadióna uhradí záujemcom MŠK Kežmarok. Podľa komunikačnej manažérky Kežmarku Zuzany Šlosárovej potrebnú výstroj zabezpečia prostredníctvom projektu Slovenského zväzu ľadového hokeja Deti na hokej.

Takýmto spôsobom chce mesto podporiť naštartovanie hokeja v meste.

Začínajú s prvákmi a druhákmi

Prípravka je určená pre prvákov a druhákov a následne o rok bude pokračovať aj pre tretiakov. Mesto má v pláne postupne v ďalších rokoch otvoriť na ZŠ Nižná brána športové hokejové triedy.

Tie by začali svoju činnosť v školskom roku 2018/2019 od štvrtého ročníka výberom detí z práve zriadených hokejových prípraviek.

"Táto škola bola v povedomí Kežmarčanov vždy považovaná za športovú, hoci štatút športovej školy nikdy nemala. V minulosti zohrala veľkú úlohu v rozvoji ľadového hokeja v meste. Na konci 80. rokov 20. storočia tu vzniklo školské športové stredisko so zameraním na ľadový hokej a v školskom roku 1995/1996 športové hokejové triedy, ktoré boli výsledkom niekoľkoročnej spolupráce školy s hokejovým klubom. Tie fungovali do roku 2011," informovala Šlosárová.

Pracovali v piatich kategóriách podľa ročníkov od piateho až po deviaty. Podľa plánov vedenia školy a radnice by medzi ne tentoraz zaradili aj štvrtákov.

Záujemcovia o prípravku sa môžu prihlásiť prostredníctvom vyplnenej prihlášky, ktorá je k dispozícii na internetovej stránke CVČ. Tréningový proces začne 1. októbra.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.