Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zimné zmeny v Čičarovciach priniesli prvé ovocie

Sportnet|Publikované 6. apr 2009 o 22:00

Piatoligoví futbalisti Čičaroviec chytajú v súťaži druhý dych. Zimné zmeny v klube priniesli prvé ovocie v podobe nečakanej výhry v Lastomíre.

LASTOMÍR. Počas víkendu odštartovala aj piata futbalová liga juho-východ. Zaujímavosťou úvodného kola bolo, že vedúce trio zaváhalo. Borša prehrala v Čiernej nad Tisou 2:3, Strážske na ihrisku nováčika v Ruskove 0:4 a Lastomír doma nečakane zakopol s Čičarovcami 1:2.

Zbabraná jeseň

Čičarovce majú za sebou suverénne najhoršiu jesennú časť v histórii svojho piatoligového účinkovania. Dlhoročná neodmysliteľná súčasť lepšej časti tabuľky kráčala v prvej polovici súťaže od desiatich k piatim. Jeden zo služobne najstarších účastníkov súťaže sa permanentne pohyboval v pásme zostupu. Výsledkom bolo nelichotivé 11. miesto po jeseni (štvrté od konca). V zime však v klube nezostal kameň na kameni.

Výrazné zmeny

Kompletne sa zmenil klubový výbor. Do kádra pribudli hráči s treťoligovou minulosťou. "Ide o brankára Alexandra Tótha a obrancu Kristiána Borisza. Obaja prišli z Kráľovského Chlmca. Novou tvárou je aj Fintor z Veľkých Kapušian, Doboš z Oborína či dvaja mladí talentovaní futbalisti zo Somotora - Mulidráň a Paluch," uviedol kormidelník Čičaroviec Attila Szabó, ktorý je takisto novým, respektíve staronovým, keďže v klube už v minulosti pôsobil. Pozitívny efekt týchto zmien nenechal na seba dlho čakať. Už v prvom jarnom kole Čičarovčania veľmi príjemne prekvapili, keď získali tri nesmierne cenné body na pôde vedúceho Lastomíra (po výhre 2:1). "Táto výhra nás teší, ale do konca jarnej časti je ešte veľmi ďaleko. Takže v boji o zachovanie piatoligovej príslušnosti sa ešte poriadne zapotíme. A zase ani u nás nie je všetko ideálne," dvihol varovný prst skúsený kormidelník.

Cieľom záchrana

Zimná príprava nebola celkom ideálna. "Počas väčšiny zimnej prípravy som mal nižšiu účasť hráčov na tréningoch. Príčinou boli pracovné a školské povinnosti viacerých zverencov," priznal. Až počas posledných dvoch týždňov sa situácia zlepšila, a tak sa mužstvo konečne venovalo nácviku rôznych herných situácií. Vzhľadom na spomínané skutočnosti si A. Szabó nestavia vzdušné zámky. "Naším jediným cieľom je vybojovanie záchrany v súťaži," uzavrel rozhovor zhovorčivý lodivod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.