Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Zimná príprava sa začala o týždeň neskôr

Futbalové otázniky. V pondelok 11. januára začali Novovešťania zimnú prípravu. Hlavnou futbalovou témou je však finančná situácia a kondícia klubu na rok 2016. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 12. jan 2016 o 00:00

Prezident klubu má termín na vylepšenie finančnej situácie klubu do 28. januára.

Zimná príprava sa začala o týždeň neskoršie.

SP. NOVÁ VES. Rok 2015 bol pre futbalistov FK Spišská Nová Ves mimoriadne úspešný. Opäť vyhrali svoju súťaž a postúpili do druhej najvyššej na Slovensku.

Pokračovanie konferencie

Zo strany výsledkov mohli v druhý januárový piatok predstavitelia klubu konštatovať jednoznačnú spokojnosť.

Vyššia súťaž so sebou prináša aj zvýšené finančné nároky a to je už oveľa vážnejšia téma.

„Očakávaná piatková mimoriadna konferencia FK objasnila problémy, ktoré klub po postupe do druholigovej súťaže trápia. V jej priebehu delegáti rozhodli o jej prerušení a pokračovaní 28. januára. Do tohto termínu garantoval pred prítomnými prezident klubu Pavol Hudáček opätovné zabezpečenie investora, ktorý by dokázal zabezpečiť chod klubu,“ povedal manažér FK Spišská Nová Ves Patrik Brezovaj.

Začnú s prípravou

Po skončení jesennej časti súťažného ročníka 2015/2016 už bol známy harmonogram zimnej prípravy.

Na sobotu 9. januára sa mal odohrať prípravný súboj s Popradom. Celý program je o pár dní posunutý.

„Ako konštatovali účastníci mimoriadnej konferencie, pôsobenie klubu v 2. lige je po športovej a spoločenskej stránke brané jednoznačne pozitívne. Zabezpečenie finančných prostriedkov potrebných na účinkovanie dospelých v tejto súťaží bez toho, aby neutrpeli aj ostatné kolektívy klubu bude v budúcnosti určite problematické. Na pondelok 11. januára bol naplánovaný posunutý začiatok zimnej prípravy mužstva dospelých,“ dodal Patrik Brezovaj.

Súvisiace články