Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Žilinskí organizátori pripravení, pred zápasom obed v Terchovej

TASR|28. júl 2003 o 12:09

Žilina/Bratislava 28. júla (TASR) - Napriek tomu, že ligová generálka s Petržalkou na zápas 2. predkola Ligy majstrov nevyšla Žiline celkom podľa predstáv ...

Žilina/Bratislava 28. júla (TASR) - Napriek tomu, že ligová generálka s Petržalkou na zápas 2. predkola Ligy majstrov nevyšla Žiline celkom podľa predstáv vedenia klubu, po technickej a organizačnej stránke je všetko pripravené už na stretnutie prestížnej súťaže. Zápas proti Maccabi Tel Aviv sa uskutoční o 20.15 h na štadióne pod Dubňom, vstupenky si môžu napriek enormnému záujmu záujemcovia stále zakúpiť v cene 100 (severná a južná časť za bránkami) a 200 Sk (východná a západná tribúna).

"Po techinickej respektíve organizačnej stránke sme na zápas Ligy majstrov už pripravení. Trošku horšie je to s výkonmi niektorých našich hráčov, ktorí momentálne zaostávajú za svojou výkonnosťou v porovaní so záverom minulej sezóny. Verím však, že po záujímavom a kvalitnom stretnutí s Petržalkou príde na stretnutie veľa divákov a budú našim dvanástym hráčom," skonštatoval generálny manažér spod Dubňa Karol Belaník, ktorý pred stretnutím proti izraelskému majstrovi dodal: "Po odchode Mintála nám aspoň zatiaľ chýba vodcovská osbnosť, čo sa prejavuje v organizácii našej hry. Treba sa s tým však už navždy vyrovnať a chlapci na ihrisku musia na seba prevziať väčšiu časť zodpovednosti, ako tomu bolo doteraz. Na druhej strane Bazilej sa pred rokom predstavil v Žiline ako nevýrazný tím, ktorý sa napokon stal čiernym koňom hlavnej fázy Ligy majstrov."

Práve švajčiarsky klub môže byť vzorom pre žlto-zelených, ktorí vlani doma v 2. predkole remizovali s Bazilejom 1:1 a v odvete prehrali na Štadióne sv. Jakuba 0:3.

"V utorok ešte absolvujeme tréning doma, v stredu odcházame na krátke predzápasové sústredenie. Obedovať chceme už v Terchovej a v pojonom prostredí chceme chlapcov nabudiť a vytvoriť súťaživú atmosféru. Z Terchovej sa celý tím potom presunie na štadión do Žiliny," dodal Belaník.

Odveta 2. predkola Ligy majstrov sa uskutoční 6. augusta na neutrálnej pôde v Budapešti. V prípade postupu do 3. predkola si zverenci trénera Milana Lešického zmerajú sily s popredným anglickým celkom Chelsea Londýn.

pb mp

Súvisiace články