Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Žilinčania už v Londýne s Jurkemikom a víťaznými ambíciami

SITA|25. aug 2003 o 18:20

LONDÝN 25. augusta (SITA) – Futbalisti MŠK Žilina absolvovali v pondelok dlhú, ale pohodlnú cestu do Londýna, kde v utorok o 19.45 h miestneho času (20.45 SELČ) nastúpia na odvetu 3. predkola Ligy majstrov proti FC Chelsea (prvý duel vyhral anglický tím 2

:0). Po rannom presune spod Dubňa nasledoval niečo vyše dvojhodinový let z Bratislavy na letisko Stansted vzdialené od britskej metropoly takmer 60 km. Na palube Boeingu 737 spoločnosti SkyEurope vládla medzi 88 pasažiermi uvoľnená atmosféra, o ktorú sa staral predovšetkým jeden z fanúšikov výdatne podporovaný alkoholickými nápojmi. Hráči dvojnásobného slovenského majstra už v podvedomí mysleli na utorkový zápas, no nervozitu si zatiaľ nikto z nich nepripúšťal. „Tešíme sa, veď väčšina z nás ešte v Anglicku nehrala. Sme plní očakávania a odhodlania dosiahnuť dobrý výsledok. Aký by to bol? Nedostať gól a nejaký streliť,“ naznačil smelé víťazné ambície kapitán mužstva Branislav Labant, ktorý spolu s ďalšími piatimi klubovými spoluhráčmi uplynulú stredu nastúpil v drese slovenskej reprezentácie na priateľské stretnutie s Kolumbiou v New Yorku. „Únava bola najhoršia jeden, dva dni po návrate domov. Momentálne sa cítim byť na 100 percent pripravený. Podľa mňa to bude ťažší zápas ako s Kolumbiou. Aj atmosféra bude lepšia. Už len preto, že sa hrá na klasickom futbalovom štadióne a nie v bejzbalovej aréne ako v New Yorku,“ povedal B. Labant. Žilinčania so sebou do Londýna zobrali aj svojho bývalého trénera Ladislava Jurkemika, ktorý je zvedavý predovšetkým na výkon adeptov na reprezentačný dres. „Proti Kolumbii nesklamali, azda opäť potvrdia svoje kvality. Hrať takéto ťažké súboje je mimoriadne dôležité bez ohľadu na to, či mužstvo prehrá. Sú to nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré môžu Žiline pomôcť už v Pohári UEFA. Veľmi sa teším a verím, že v utorok uvidím dobrý zápas s výbornou diváckou kulisou,“ konštatoval hlavný kormidelník A-tímu SR. V nezávideniahodnej situácii cestoval na Britské ostrovy stredopoliar Zdeno Štrba, ktorého z hry vyradili problémy s platničkou. „S trénerom Lešickým som sa dohodol, že nenastúpim. Pre futbalistu je to zvláštny pocit. Chýba typická predzápasová nervozita, ale na lavičke budem určite tŕpnuť a držať palce tým, ktorí sa na trávnik dostanú,“ uviedla kľúčová postava žilinského tímu.

Zverenci trénera Milana Lešického sa v podvečerných hodinách ubytovali v hoteli Thistle Kensington Park neďaleko domovského stánku svojho súpera Stamford Bridge. Na ňom si žlto-zelení, ktorí mimochodom cestovali v modrých odtieňoch typických skôr pre Chelsea, zatrénujú v čase utorkového stretnutia.

Súvisiace články