Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Žilinčania dorazili do Košíc na etapy

Sportnet|Publikované 2. dec 2014 o 00:00

V zápasoch 6. kola vodnopólovej extraligy sa košickým mužstvám darilo na polovicu.KOŠICE. Už v piatkovej predohrávke ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto deklasoval KPŠ Nereus Žilina 19:4.

Kuriózne bolo, že na súpiske hostí zo Žiliny bolo síce uvedených celkovo jedenásť hráčov, no na predstavovaní krátko pred začiatkom duelu ich bolo len sedem. Počas zápasu dorazili do Košíc ďalší, dokonca bez trénera...

ČH Hornets Košice v bazéne favorizovaných Novák prehrali 6:13. Tréner Róbert Kaid vie, že sobotňajší duel mohol dopadnúť omnoho lepšie.

„Výsledok zápasu nezodpovedá priebehu,“ povedal rázne hneď na úvod svojho hodnotenia.

„Naším hlavným cieľom bola nekompromisná agresívna obrana jeden na jedného, čo sa nám počas väčšiny zápasu aj darilo. Mrzí ma záverečná dvojminútovka, v ktorej sme inkasovali po ľahkých stratách lôpt. Prehra mohla byť omnoho prijateľnejšia.“

ČH Hornets sa s favoritom nemohli merať vyrovnaným spôsobom, zápas bol ďalší z radu tých, v ktorých naberajú skúsenosti šikovní mladíci. „Budeme pokračovať v tomto duchu aj na úkor prehier,“ potvrdil Róbert Kaid.

Poradie po 6. kole: 1. Nováky 18 bodov, 2. Bratislava 15, 3. ŠKP Modrí Draci 12, 4. ČH Hornets 4, 5. Topoľčany 2, 6. Žilina 1.

Súvisiace články