Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Žilina v 3. predkole LM určite pod Dubňom, Chelsea priletí v utorok

TASR|8. aug 2003 o 16:36

Žilina/Bratislava 8. augusta (TASR) - Napriek obmedzenej diváckej kapacite futbalového štadióna MŠK Žilina odohrá slovenský majster úvodný zápas 3. predkola ...

Žilina/Bratislava 8. augusta (TASR) - Napriek obmedzenej diváckej kapacite futbalového štadióna MŠK Žilina odohrá slovenský majster úvodný zápas 3. predkola Ligy majstrov proti Chelsea Londýn na domácom ihrisku pod Dubňom. Futbalisti favorizovaného londýnskeho klubu avizovali prílet na piešťanske letisko v utorok a ubytovaní budú v hoteli Bránica v Belej.

"Zápas proti Chelsea budeme hrať určite v Žiline. Z ekonomického hľadiska to nie je najrozumnejšie, avšak kvôli našim fanúšikom si nemôžeme jednoducho dovoliť dať zápas inde," uviedol generálny manažér Karol Belaník, ktorý k doterajším organizačným pokynom dodal: "Angličania nám ohlásili prílet na utorok, zatiaľ na letisko v Piešťanoch. Ubytovaní budú rovnako ako výprava Maccabi v hoteli Bránica. Anglická srtana zatiaľ nemala špeciálne požiadavky, avšak možno očakávať rovnako dôsledné bezpečnostné opatrenia ako pred a počas zápasu s Maccabi."

Žilinskí organizátori si aj v prípade rizikového súpera z Izraela počínali vynikajúco, na rozdiel od odvety s Maccabi v Budapešti, sledovali zápas pod Dubňom aj špeciálni ostreľovači na streche tribúny. Súčasná kapacita žilinského štadióna je 6214 miest, v prípade presunutia dejiska zápasu napríklad na Tehelné pole (cca + 14.000 miest), by sa do žilinskej kasy nahrnulo hneď niekoľko miliónov korún navyše.

"Žilinských fanúšikov by to asi nepotešilo. Navyše, otázne je, koľko by sme museli zaplatiť za prenájom štadióna. Nie je to rozhodne lacná záležitosť. Predpredaj vstupeniek v cene 300 a 700 korún na tribúny za bránami respektíve na tribúny kryté, sa začne v pondelok," skonštatoval K. Belaník.

pb mp

Súvisiace články