Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Žilina prehrala na pôde Chelsea 0:3

TASR|27. aug 2003 o 00:47

Londýn 26. augusta (TASR) - Futbalisti dvojnásobného slovenského šampióna MŠK Žilina prehrali v odvetnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na ihrisku anglického ...

Londýn 26. augusta (TASR) - Futbalisti dvojnásobného slovenského šampióna MŠK Žilina prehrali v odvetnom zápase 3. predkola Ligy majstrov na ihrisku anglického veľkoklubu Chelsea Londýn 0:3 a po celkovom skóre 0:5 sa rozlúčili s tohtoročným vydaním najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Zverenci trénera Milana Lešického sa však automaticky kvalifikovali do prvého kola Pohára UEFA. Chelsea postúpila do lukratívnej hlavnej fázy Ligy majstrov.

3. predkolo LM:

Chelsea Londýn - MŠK Žilina 3:0 (1:0)

Góly: 32. Johnson, 67. Huth, 78. Hasselbaink. Rozhodovali: Vassaras - Tsolakidis, Groutsis (všetci Grécko), ŽK: Staš, 25.000 divákov.

Chelsea: Cudicini - Johnson, Desailly (64. Huth), Terry, Babayaro - Joe Cole, Geremi, Lampard (46. Petit), Gronkjaer (68. Stanič) - Hasselbaink, Gudjohnsen

Žilina: Rzeszoto - Konečný, Zabavník, Labant, Staš, Kosmeľ (90. Klago) - Barčík, Bažík, Sninský, Ďurica (82. Putík) - Varadin (69. Fabuš)

Tréner Chelsea Claudio Ranieri spravil oproti prvému zápasu pod Dubňom v zostave štyri zmeny, keď nenastúpili Bridge, Veron, Duff a Forrsell. Namiesto nich sa v základnej zostave objavili Babayaro, Cole, Gronkjaer a Hasselbaink. Žiline chýbal zranený Štrba, ktorého nahradil Kosmeľ. Domáci mali od začiatku územnú prevahu, ale cez pozorne pracujúcu obrancu Žilinčanov sa nedokázali presadiť. Prvú šancu si favorizovaní hráči Chelsea vypracovali až v 20. minúte, ale Gronkjaer mieril po rohu Hasselbainka tesne vedľa. Na druhej strane odpovedal nepresnou strelou z diaľky Barčík. Žilinčania mohutne bránili, ale pre obranu súpera neznamenali takmer žiadne nebezpečenstvo. V 26. minúte sa opäť presadil aktívny Gronkjaer, po jeho centri však Hasselbaink hlavičkoval vedľa. Prvého gólu sa diváci na takmer vypredanom štadióne Stamford Bridge dočkali v 32. minúte. Priamy kop Lamparda odvrátil nedôrazne Sninský, lopta sa odrazila k Johnsonovi a ten prudkou hlavičkou z jedenástich metrov otvoril skóre. V závere prvého dejstva pohrozil ďalekonosnou strelou kapitán slovenského tímu Labant. V druhom polčase boli domáci aktívnejší a čoraz viac nebezpečnejší. Z ojedinelého útoku Žiliny pálil krížnou strelou vedľa Kosmeľ. Chelsea mohli zvýšiť v 60. minúte, ale Gudjohnsen mieril do žrde. Druhého gólu sa však "The blues" dočkali o štyri minúty neskôr, keď striedajúci nemecký obranca Huth prekonal po rohu Petita brankára Rzeszota opäť hlavou. V záverečnej dvadsaťminútovke už domáci bez problémov kontrolovali priebeh a navyše sa zaslúženého gólu dočkal aj holandský internacionál Hasselbaink, keď zúžitkoval presný pas Geremiho a upravil na konečných 3:0. V závere ešte mohol skóre skrášliť opäť Huth, keď sa jeho strela odrazila od brvna za bránkovú čiaru, ale rozhodcovia gól neuznali.

Karol Belaník, manažér MŠK Žilina: "Chalani hrali najmä v prvom polčase veľmi slušne a predviedli viacero pekných kombinácií. V druhom dejstve sa hralo vo veľkom tempe a našim hráčom postupne odchádzali sily, čo sa začalo výrazne prejavovať. Chelsea je špičkový klub a bolo vidno, že ich hráči sú o triedu lepší. Chelsea potvrdila veľké ambície v Lige majstrov." fi la