Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Žilina ponúkla Donecku priestory na prípravu

Hala v Donecku vyhorela. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 3. jún 2014 o 17:07

Hráči klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Donbas Doneck by sa mohli začať pripravovať na sezónu v Žiline.

ŽILINA. Hráči klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Donbas Doneck by sa na novú sezónu mohli pripravovať v Žiline. Extraligový MsHK zareagoval na nepriaznivú politickú situáciu na Ukrajine i na fakt, že aréna v Donecku je po požiari vážne poškodená a ponúkol svoj zimný štadión Donbasu na trénovanie i odohranie prípravných zápasov.

"Sme v kontakte s predstaviteľmi Donbasu a pod vplyvom situácie z posledných dní sme im podali pomocnú ruku. Teraz je už len na nich, či ponuku prijmú a predstavia sa v meste pod Dubňom v prípravnom období pred sezónou KHL," povedal pre web Šport.sk generálny manažér Žiliny Imre Valášek.

Hráči Donbasu Doneck by sa mohli v Žiline pripravovať od 15. júla do 12. augusta. Už skôr v utorok zarezonovala informácia z Popradu, že mesto ponúklo Donbasu odohrať celú sezónu pod Tatrami. Popradčania sú pripravení dať Donecku do prenájmu štadión na celú sezónu za symbolické jedno euro plus cenu energií. V Poprade sa v minulosti hrala Kontinentálna hokejová liga. V sezóne 2011/12 pod Tatrami sídlil tím HC Lev, po roku celý projekt skončil.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.