Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Žigalová sa vrátila, opäť je majsterkou sveta!

Sportnet|Publikované 22. nov 2005 o 00:00

Košice Niekdajšia profesionálna fitneska, účastníčka prestížnej Fitnes Olympie, absolútna majsterka sveta Marietta Žigalová sa vrátila na súťažné

pódiá. Tri roky uplynuli odvtedy, čo si povedala, že už nemá komu čo dokazovať, ale počas posledného víkendu na svetovom šampionáte organizácie WFF v Litve zažiarila. V kategórii Fitnes Figura získala bronz a vo Fitnes Classic do 164 centimetrov titul majsterky sveta.

Žigalová sa na vystúpenie vo Vilniuse pripravovala v utajení. Nerobila okolo seba rozruch, akoby čakala, ako jej comeback dopadne. "Fitnes je pre mňa životný štýl. V posledných troch rokoch som z toho vyšla, netrénovala toľko, ako keď som sa tomuto športu venovala profesionálne. Stále sa však udržiavam v kondícii. Som osobnou trénerkou, takže súčasne aj cvičím, venujem sa spinningu. Ešte pred pár dňami som sama nebola rozhodnutá, či na majstrovstvá sveta pôjdem. Príprava na ne mi trvala tri dni. Rozhodla som sa, že to skúsim, veď stále sa snažím stravovať, ako sa na fitnesku patrí, hoci občas uletím. Ale mala som párdňovú diétu, organizmus odvodnila a stačilo to," spokojná sa z Vilniusu do Košíc vrátila jedna z našich úspešných reprezentantiek.

V novej federácii si podľa nej každý nájde tú svoju kategóriu. Je ich totiž naozaj dosť. "Ja som sa prihlásila do troch. V dvoch to stačilo na medailu. Prekvapilo ma však tretie miesto vo Figure. Predsa len už nemám také objemy ako pred rokmi. A na pódiu boli súťažiace s veľkými svalmi a žilnaté. Asi som musela upútať symetriou, lebo svalstvom som za inými zaostávala," nečakala, že sa jej ujde pódiové umiestnenie.

Čo viedlo ostrieľanú harcovníčku k tomu, aby sa opäť postavila na súťažné pódium? "Hľadala som novú motiváciu, kvôli ktorej by som trochu pridala v tréningu. Máme novú posilňovňu, možnosti regenerácie, tak som sa mesiac tomu venovala viac a vravela som si: prečo by som to ešte neskúsila. Narýchlo som si teda zháňala plavky, dresy. Dosť som improvizovala, niečo mi požičali baby, ktoré som trénovala. Mala som fotografie z majstrovstiev Európy tejto federácie, a keď som sa porovnávala s tými najlepšími, tak som nemal pocit, že som horšia, že si už nemôžem trúfať."

Stratený pas sa našiel

Veľa nechýbalo a Marietta Žigalová by už aj tak bohatú zbierku medailí z vrcholných podujatí nerozšírila. Že pocestuje na majstrovstvá sveta do Vilniusu sa rozhodla v hodine dvanástej, ale v deň odchodu už bola zmierená s tým, že nikam nejde. "Stratila som pas. Nevedela som ho nájsť, už som si aj vo štvrtok vravela, že nič z toho. Nový som vybavovať nešla. No tesne pred odchodom mikrobusu, s ktorým sme do Litvy cestovali dvadsať hodín, sa môj pas našiel. Takže rýchlo som balila veci. Asi to bol osud, ktorý zariadil, že som štartovala a uspela. Potešilo ma to, ale život ide ďalej. Sama som sa však presvedčila, že aj bežný tréning, upravená strava, po ktorej sa cítite dobre, stačia na to, aby ste sa mohli porovnávať s najlepšími fitneskami sveta. A v Litve ich bolo vyše tristo," prezradila nám Marrietta. (tt)

Súvisiace články