Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Židekovi japonská trať vôbec nesadla

Sportnet|Publikované 19. feb 2007 o 00:00

V prvom snoubordkrose Svetového pohára v Japonsku skončil slovenský snoubordista v osemfinále.

FURANO. Štart v úvodných snoubordkrosových pretekov Svetového pohára v aktuálnej sezóne sa Radoslavovi Židekovi (na snímke TASR) ) nevydaril. Tie sa pre nepriaznivé snehové podmienky v Európe uskutočnili až teraz v japonskom Furane.

Strieborný medailista zo zimných olympijských hier v Turíne skončil na konečnom dvadsiatom ôsmom mieste, keď v kvalifikácii mu patrila dvadsiata šiesta priečka.

Židek sa prebojoval do vyraďovacích bojov medzi 32 najlepších, ale vypadol v osemfinále. Vo svojej rozjazde obsadil tretiu priečku, postupovali dvaja najlepší.

„Rado bol nahnevaný,“ povedala trénerka slovenského športovca roka 2006 Jana Šeďová. „Na trati bolo veľa skokov, a to jazdcom s tvrdým viazaním nesedí. Skákal príliš ďaleko, čím strácal. Dá sa povedať, že sa vytrápil. To je však klasika. Niekedy sadne trať viac jazdcom s mäkkým viazaním, inokedy to je naopak.“

Už siedme víťazstvo v pretekoch Svetového pohára si vo Furane pripísal na svoje konto Kanaďan Drew Neilson, ktorý je bronzovým medailistom z MS 2003 a v januári skončil desiaty na svetovom šampionáte vo švajčiarskej Arose.

Druhý skončil tretí z Arosy Američan Nate Holland a tretí ďalší Kanaďan Simon Bonenfant, ktorý si zapísal prvé medailové umiestnenie v kariére. Olympijský víťaz z Turína a úradujúci vicemajster sveta Seth Wescott obsadil štvrté miesto.

Medzi ženami bola najrýchlejšia taktiež Kanaďanka Maelle Rickerová. (sita)

SP Furano (Jap.) - snoubordkros: Muži: 1. Drew Neilson (Kan.), 2. Nate Holland (USA), 3. Simon Bonenfant (Kan.), ... 28. Radoslav Židek (SR). Ženy: 1. Maelle Rickerová (Kan.), 2. Lindsay Jacobellisová (USA), 3. Callan Chythlooková-Sifsofová (USA).

Súvisiace články