Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Židek si zlomil v úvode sezóny nohu

Radoslav Židek si zlomil na úvodnom podujatí Svetového pohára v argentínskom Chapelcu v disciplíne snoubordkros nohu. (Autor: SITA, AP)
SITA|Publikované 14. sep 2008 o 18:40

Slovenský reprezentant v snoubordingu Radoslav Židek na úvod sezóny 2008/09 určite nebude najlepšie spomínať.

CHAPELCO 14. septembra (SITA) - Hneď na úvodnom podujatí Svetového pohára v argentínskom Chapelcu v disciplíne snoubordkros si totiž strieborný medailista zo ZOH 2006 v Turíne zlomil nohu. Dvadsaťšesťročný Židek obsadil v piatkovej kvalifikácii pekné šestnáste miesto, na štart finále sa však už nepostavil.

"Na štarte som chýbal, pretože som si zlomil nohu," prezradil pre agentúru SITA deviaty muž ostatnej snoubordkrosovej sezóny. Na "zimnej“ južnej pologuli začínal Židek sezónu aj pred rokom a ani vtedy sa mu nevyhli problémy.

V čilskom stredisku Valle Nevado vtedy v 1. kole kvalifikácie utrpel nebezpečný pád, po ktorom mal takmer celú sezónu problémy s ramenom. Zranenie z Argentíny výrazne ovplyvní plánovanú prípravu na ďalšiu časť sezóny. Po návrate do Európy sa chcel Židek pripojiť k slovinskej výprave trénujúcej vo Švajčiarsku, teraz ho však čaká predčasný príchod domov a liečba.


Súvisiace články