Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Židek mal znovu kolíziu

Sportnet|Publikované 12. mar 2007 o 23:00

Slovák skončil v pretekoch Svetového pohára v Lake Placid na 17. mieste.

LAKE PLACID. Slovenský reprezentant v snoubordingu Radoslav Židek dosiahol na tretích pretekoch Svetového pohára v snoubordkrose druhý najlepší výsledok v sezóne, keď v americkom Lake Placid skončil na 17. mieste. Po úspešnej kvalifikácii, v ktorej 25-ročný Žilinčan zajazdil štvrtý najrýchlejší čas, však vypadol už v osemfinále.

Náš strieborný medailista s Turína takmer zopakoval svoje účinkovanie z januáro­vých majstrovstiev sveta vo švajčiarskej Arose, kde ako druhý po kvalifikačných jazdách nepo­stúpil do elitnej šestnástky.

Rýchlejší než Židek boli v osemfinále celkovo druhý Nate Holland z USA a šiesty v konečnom hodnotení Švéd Mattias Blomberg, ktorý sa iba po druhý raz v kariére dostal do elitnej desiatky v pretekoch SP.

„Teší ma, že sa mi vydarila aspoň kvalifikácia. Konečne sa oteplilo, už nebol taký problém s voskovaním a doska mi išla dobre. Mal som superštart, rýchlo som sa dostal pred súperov, no potom som prišiel do kontaktu s Hollandom a neustál som to. Asi mi je to v tejto sezóne súdené,“ povedal Židek, ktorý zažil rovnakú situáciu aj v Arose, kde po kolízii s Talianom Malusom a následnom páde skončil takisto v osemfinále,“ komentoval Židek.

Svoj deviaty triumf v pretekoch SP a tretí v tejto sezóne si vybojoval Kanaďan Drew Neilson pred bronzovým z nedávneho svetového šampionátu Američanom Hollandom. Medzi ženami triumfovala úradujúca majsterka sveta a strieborná z turínskej olympiády Američanka Lindsay Jacobellisová.


Výsledky – muži: 1. Neilson (Kan.), 2. Holland (USA), 3. Speiser (Nem.), 4. Vaultier (Fr.), 5. Guillot-Diat (Fr.), 6. Blomberg (Švéd.),... 17. Židek (SR).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.