Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Židek majstrom Slovenska v PGS

SITA|31. mar 2007 o 17:55

ŠTRBSKÉ PLESO 31. marca (SITA) - Slovenská snoubordová jednotka Radoslav Židek sa stala majstrom Slovenska v paralelnom obrovskom slalome, ktoré boli súčasťou sobotných pretekov Európskeho pohára na Štrbskom ...

ŠTRBSKÉ PLESO 31. marca (SITA) - Slovenská snoubordová jednotka Radoslav Židek sa stala majstrom Slovenska v paralelnom obrovskom slalome, ktoré boli súčasťou sobotných pretekov Európskeho pohára na Štrbskom Plese. Strieborný medailista z vlaňajších zimných olympijských hier v Turíne obsadil v snoubordkrose celkovo siedmu priečku, keď vo vyraďovacích bojoch bolo jeho konečnou stanicou štvrťfinále.

Druhý na majstrovstvách Slovenska a osemnásty sumárne skončil Marek Petruňák a "domáci" bronz si odniesol ďalší z účastníkov januárového svetového šampionátu v Arose Patrik Herko. Medzi ženami patrí titul Lucii Kupcovej, ktorá bola celkovo desiata. Víťazmi sobotňajších pretekov EP sa stali Rakúšania Anton Unterkofler a Marzia di Bellová. Zaujímavosťou je tretie miesto bronzového z januárových MS a piateho z turínskej olympiády Švajčiara Heinza Innigera.


Výsledky - paralelný obrovský slalom:

Muži: 1. Anton Unterkofler, 2. Stefan Pletzer (obaja Rak.), 3. Heinz Inniger (Švajč.), ... 7. (1. na MSR) Radoslav Židek, 18. (2.) Marek Petruňák, 19. (3.) Patrik Herko (všetci SR)


Ženy: 1. Marzia di Bellová (Rak.), 2. Jessica Eschgfaellerová (Tal.), 3. Karolina Sztokfiszová (Poľ.), ... 10. (1. na MSR) Lucia Kupcová, 17. (2.) Zuzana Podkonická (obe SR)


Súvisiace články