Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Zidane verí, že Francúzi nad Anglickom vyhrajú

TASR|1. jún 2004 o 12:52

Londýn 1. júna (TASR) - Čerstvý víťaz ankety BBC o Najlepšieho európskeho futbalistu všetkých čias francúzsky stredopoliar Zinedine Zidane verí, že obhajcovia ...

Londýn 1. júna (TASR) - Čerstvý víťaz ankety BBC o Najlepšieho európskeho futbalistu všetkých čias francúzsky stredopoliar Zinedine Zidane verí, že obhajcovia titulu v súboji s Anglickom v B-skupine EURO 2004 v Portugalsku (13. júna) zvíťazia.

"Nepochybujem, že nad Angličanmi vyhráme," povedal Zidane pre Daily Star a pokračoval: "Neexistuje iná alternatíva, domnievam sa, že to bude 1:0."

Zidane v rozhovore pre britský denník vystrúhal "kolíske futbalu" poklonu vetou, že Albion bude reprezentovať silný tím a na turnaji sa určite dostane ďaleko: "Ich hráči sú skúsení a nesporne kvalitní. Ak sa zotavia z porážky, ktorá ich v našom vzájomnom súboji neminie, tak určite pôjdu riadne ďaleko."

Zidane, ktorý z Realu Madrid pozná veľmi dobre hru anglického kapitána Davida Beckhama, povedal, že Angličania disponujú kvalitným stredom poľa a útočníkmi, ale otázna je obrana. "Ak chcú vyhrávať, musia sa zlepšiť práve v defenzíve."

Súvisiace články