Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zidane si Materazziho knihu nekúpi

Sportnet|Publikované 19. okt 2006 o 22:00

Bývalý francúzsky futbalový reprezentant a najlepší hráč sveta Zinedine Zidane, ktorý sa po skončení tohtoročných majstrovstiev sveta v Nemecku

rozhodol zavesiť kopačky na klinec, vyhlásil, že sa bez futbalu cíti momentálne veľmi dobre. Zároveň potvrdil, že v súčasnosti neplánuje pracovať na svojej trénerskej kariére.

"Futbal mi vôbec nechýba. Keď začal Real Madrid novú sezónu, vôbec som necítil nostalgiu. Príde to možno neskôr," povedal 34-ročný trojnásobný najlepší futbalista planéty v interview pre včerajšie vydanie francúzskeho denníka L'Equipe. "Určite chcem zostať pri futbale, pretože v tom sa vyznám. Ak by ste sa ma však dnes opýtali, či sa stanem trénerom, odpoveď by bola - nie. Možno o desať rokov svoj názor zmením. Uvidíme," dodal Zidane, ktorý svoju fantastickú hráčsku kariéru plnú úspechov ukončil veľmi neslávne, keď vo finále MS v nadstavenom čase hlavičkou udrel prudko do hrude talianskeho obrancu Marca Materazziho, za čo videl od hlavného rozhodcu Horacia Elizonda červenú kartu. Penzionovaná francúzska futbalová legenda považuje za smutný spôsob, akým zarába na tomto vzájomnom incidente druhý aktér Marco Materazzi. Taliansky stopér nedávno vydal pod svojím menom satirický knižný titul "Čo som mohol povedať Zidanovi", obsahujúci 249 fráz, ktoré mohli kapitána "Les Bleus" vyprovokovať k známemu úderu hlavou. Na otázku televízie Canal Plus, či si knihu kúpi, odpovedal Zidane jednoznačne: "Nie." Autor publikácie, ktorá má 100 strán, sa rozhodol venovať výťažok z predaja na konto UNICEF-u. Niektoré príklady vtipných fráz znejú takto: "Hej! Kde je vlastne hrudná kosť?" alebo "Zidane, čo je to s tebou? Ešte si neprehral ... a už si si oholil hlavu!" Na titulnej strane knihy je momentka útoku hlavou. Kniha sa predáva približne za cenu 10 eur.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.