Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Zidane: Realu Madrid bude patriť záver sezóny

TASR|1. dec 2004 o 17:14

Madrid 1. decembra (TASR) - Francúzsky futbalový stredopoliar v službách španielskeho veľkoklubu Real Madrid Zinedine Zidane verí, že napriek neuspokojivým ...

Madrid 1. decembra (TASR) - Francúzsky futbalový stredopoliar v službách španielskeho veľkoklubu Real Madrid Zinedine Zidane verí, že napriek neuspokojivým výkonom v úvode sezóny, tento hviezdami nabitý tím ešte zažiari. A to v španielskej lige aj v Lige majstrov. Na zatiaľ suverénnu Barcelonu podľa neho môže doľahnúť kríza.

"Momentálne hádam nikto nepochybuje o tom, že Barcelona hrá lepšie, ako Real Madrid. No v uplynulej sezóne sme tiež hrali výborne a záver sezóny sme nezvládli. To isté sa môže stať teraz Barcelone. V podstate točí iba 13, alebo 14 hráčov, čo sa určite negatívne prejaví na jej hre," uviedol Zinedine Zidane, ktorý po EURO 2004 ukončil reprezentačnú kariéru, aby sa sústredil na pôsobenie v drese "bieleho baletu". "Som presvedčený, že v tejto sezóne urobíme niečo dôležité a zakončíme ju ziskom nejakej trofeje. Ak sa tak nestane, v tíme príde k zmenám," uviedol Zidane.

Majster sveta z roku 1998 a Európy z roku 2000 odmieta názory, že súčasný káder Realu Madrid má svoj vrchol už za sebou a je prestarnutý. "Sú v ňom iba dvaja, či traja hráči starší ako 32 rokov. Ostatní majú okolo 25 až 28, takže v tomto smere je všetko v poriadku," skonštatoval Zidane, ktorý už myslí na posledný zápas v B-skupine Ligy majstrov. Na budúci týždeň sa Real predstaví na pôde AS Rím, kde na zabezpečenie postupu musí zvíťaziť. Hrať sa bude pre trest AS pred prázdnymi tribúnami. "Bez fanúšikov to bude zvláštny zápas. My však musíme vyhrať, aby sme zostali v Lige majstrov. Potom už nebude nikoho zaujímať, či sme hrali dobre, alebo zle," myslí si Zidane.

Súvisiace články