Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Žiadne zľavy vo "výklade" svietiť nebudú, do konca januára hodlajú všetkých udržať pokope

Sportnet|Publikované 18. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Počnúc nováčikovskou trémou cez komplikované plátanie dier v kádrovom obsadení, problémy s financiami, odchod Chromča na začiatku

sezóny, kontroverzie s matadormi Libom a Veselovským a končiac dištancom Grígera i dlhodobými zraneniami Ondova, Polomského, Krausza, Ilavského, Nižňanského (ten medzitým opustil rady tímu vedno s brankárom Petríkom). Taký je iba telegrafický výpočet "vývrtiek", ktoré stretli na ceste v elitnej spoločnosti hokejistov Spišskej Novej Vsi v doterajšom priebehu extraligy. Samozrejme, rozporuplných skutočností sa vyskytlo aj viac. Niektoré zavinilo obligátne platenie nepopulárnej nováčikovskej dane, iné nesolventnosť tohto regiónu či prevaha túžby zodpovedných neodrážajúca skutočné možnosti. Tak či onak, postavenie tímu je fixné, neodškriepiteľné.

"Vieme, ako sme na tom a ako sa pre nás vyrysovala situácia z hľadiska prípadnej záchrany. To však vonkoncom neznamená, že sme zbalili atribúty súťaživosti," konštatoval riaditeľ klubu Slavomír Caban (na snímke). Jeho sme oslovili hlavne preto, že prebiehajúca pauza v zápoleniach kvôli povinnostiam v reprezentácii dáva priestor na vyčistenie stola i myšlienok, utriedenie priorít. Ešte nedávno, keď sa prevalila vlna postrehov týkajúcich sa finančných záležitostí, sa na pretras dostali zmeny v kádri. "Tak, ako sme avizovali, mladí pribudli na súpisku. Dostávajú tak výbornú školu a môžu sa podieľať na budovaní novej etapy spišskonovoveského hokeja. To je smer, ktorý hodláme udržať aj naďalej." Čo však s tými, okolo ktorých zástupcovia iných klubov hodili siete (Filip, Hrubý)? "Nebránime sa ich odchodom, ale povedali sme si, že ich udržíme do konca januára. Teda až dovtedy, kým nevyprší termín na prípadnú zmenu dresov. Potom budú k dispozícii záujemcom, ak, pravda, dôjde k dohode a finančnej kompenzácii," naznačil S. Caban. Teda žiadny rozpredaj nehrozí, išlo by i tak iba o hosťovanie do konca sezóny, výpomoc pre tých, ktorí sa potrebujú vyzbrojiť pred vyraďovacou časťou. Spomínali sa hlavne tieto dve mená, ale nie je vylúčené, že v hľadáčiku sa objavia i ďalší adepti z HK. "Mali sme už predbežné rokovania ohľadom transferov, ale tlmočili sme partnerom toto naše stanovisko. Do januára si nechávame káder pokope. A to z jednoduchého dôvodu, aby omladina, ktorá získava skúsenosti na extraligovom ľade, sa mala od koho čo najdlhšie priúčať." Pravdaže, ide aj o diváka, lokálpatriotizmus, koncom ďalšieho mesiaca predsa už bude situácia v motivačnom kalibri iná, zreálnená.

Ďalšou kategóriou sú hráči, ktorí prišli na hosťovanie (Trenčín, B. Bystrica). "Je to jasné, ponechávame si ich do konca ročníka, presne podľa litery zmluvy." Osobitnou kapitolou je Mravec, ktorý je kmeňovým hokejistom Liptovského Mikuláša. Je známe, že tento hráč už dávnejšie prejavil úmysel vrátiť sa späť k svojim hokejovým koreňom, lenže to nie je také jednoduché. "Aby sme predišli špekuláciám, stále to prízvukujeme. Zaňho sme zaplatili nemalý peniaz a keby teda malo dôjsť k prerušeniu hosťovačky oproti pôvodnej dohode, náš klub bude žiadať primerané odstupné, ktoré by pokrylo náklady vynaložené na získanie Mravca," ozrejmil ekonomické aspekty Slavomír Caban. Nebrali sme to ako zlomyseľnosť, ale predsa oddalo sa nadhodiť i tému prípadného doplnenia kolektívu. "V momentálnej situácii nemožno hovoriť o získavaní borcov odinakiaľ. Skôr prevláda orientácia na vlastné zdroje, na chlapcov s perspektívou. To je však v kompetencii hlavne trénerov, aby sa rozhodli, čo uznajú za vhodné a rozumné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.