Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Žiacke mužstvá inkasovali spolu 37 gólov

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Rožňava - Žiacke mužstvá HKM 98 mládeže sa uplynulú nedeľu predstavili na domácom ľade. V oboch zápasoch ťahali za kratší koniec.Rožňava - Gelnica

Rožňava - Gelnica (starší žiaci)

3:13 (1:3, 0:4, 2:6)

G: Belák 2, Tutko

Rožňava: M. Hronec - Gonos, Blaško, Benedik, Vápeník, Murza, Piaterík, Gazdík, Tutko, Šoltés, Belák, Zagiba, Griger, Luca, Beshir

Domáci nezachytili úvod a trojgólové manko dokázali v 18. min. korigovať iba Belákom, ktorý skóroval po individuálnej akcii. V druhej časti hry dominovali jednoznačne hostia, ktorí pridali ďalšie štyri góly. V poslednej tretine sa domácim za stavu 1:12 podarilo ťažiť v 56. min. z dvoch presiloviek Belákom a Tutkom, ale záverečné slovo mali opäť hostia. "Hrou bez myslenia sa iný výsledok očakávať ani nemohol. Je to následok našej starej bolesti a to mizerná tréningová dochádzka. Súper bol jednoznačne lepší a vďaka štyrom prvoligovým posilám z Košíc a Sp. Novej Vsi zaslúžene hlave ich zásluhou zvíťazil," uviedol tréner Cyril Smorada.

Výsledky 1. kola: Bardejov - Rožňava 8:4, Sabinov - Gelnica 10:2, 2. kolo: Bardejov - Sabinov (nehralo sa), Program 3. kola: Sabinov - Rožňava, Gelnica - Bardejov

Starší žiaci HKM 98 mládeže Rožňava

Cyril Smorada (tréner), Rastislav Griger (ved. mužstva), Vladimír Belák (asistent trénera)

Káder: Maroš Hronec, Ladislav Kučera, Július Benedik, Štefan Murza, Ladislav Griger, Marek Ondrej, Branislav Gonos, Róbert Luca, Juraj Blaško, Stanislav Vápeník, Maroš Gazdík, Patrik Tutko, Tibor Šoltész, Michal Belák, Peter Zagiba, Dárius Garan Petrisko, Gashim Beshir, Tomáš Németh, Jaroslav Piaterík, Martin Pavlík

Rožnava - Gelnica (mladší žiaci)

0:24 (0:6, 0:9, 0:9)

Rožňava: Piatko - Gettler, Árvai, Benedik, Maťa, Krutek, Varga, Kosár, Vápeník, Krajec, Nezbeda, Lukáč, Judiak, Gallo, Foldeš, Révay, Pjatko, Miškár

Hostia pricestovali v úlohe favorita a nenechali nič na náhodu. Už v úvodnej tretine domáci preto odchádzali do šatní s poltuctom na konte. Strelecký koncert v podaní súpera pokračoval až do záverečnej minúty stretnutia. "Mladý káder, ktorý sa prakticky prehupol z prípravky rovno do kategórie mladších žiakov je v tejto súťaži najmladším účastníkom čo sa týka vekovej hranice. Súper mal kvalitné, vytrénované mužstvo a niekoľko hráčov bolo zo starších ročníkov. Gelničania majú bohatú hokejovú tradíciu a naši chlapci sú ešte iba začiatočníkmi," povedal tréner Ján Öszi.

Výsledky 1. kola: Bardejov - Rožňava 4:1, Sabinov - Gelnica 2:10, 2. kolo: Bardejov - Sabinov ( nehralo sa), Program 3. kola: Sabinov - Rožňava, Gelnica - Bardejov