Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Žiaci v Humennom zvádzali tvrdé súboje

Bojovalo sa o každý meter či sekundu. (Autor: Miroslava Masicová)
Sportnet|Publikované 13. jún 2017 o 22:00

Konali sa dvojdňové majstrovstvá okresu v atletike žiakov a žiačok.

HUMENNÉ. Predminulý týždeň sa v školskom športovom areáli ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom konali dvojdňové majstrovstvá okresu v atletike jednotlivcov a družstiev žiakov a žiačok základných škôl s postupom na kraj.

Organizátorom bolo Centrum voľného času Dúha v Humennom.

Súťažilo sa v ôsmich disciplínach. Súťažiaci mohol nastúpiť v dvoch disciplínach a v štafete.

V jednej disciplíne za školu mohli nastúpiť traja pretekári.

Družstvo školy tvorilo maximálne desať pretekárov.

Najúspešnejšie boli ZŠ Dargovských hrdinov Humenné a ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné.

Žiaci v Humennom zvádzali tvrdé súboje: fotogaléria

14.6.2017

Výsledky okresného kola v atletike žiakov

Beh 60 m: 1. Tomáš Matuščák – 7,00 sek., ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné, 2. Adam Tkačin – 7,44 sek., ZŠ Košarovce, 3. Adam Maškuľák – 7,74 sek., ZŠ Pugačevova Humenné.

Beh 300 m: 1. Tomáš Matuščák – 37,88 sek., ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné, 2. Stanislav Behun – 40,85 sek., ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 3. Patrik Šalata – 40,89 sek., ZŠ Udavské.

Beh 1 000 m: 1. Kristián Barančík – 3:02,31 min., ZŠ Jana Švermu Humenné, 2. Daniel Kislan – 3:02, 31 min., ZŠ Pugačevova Humenné, 3. Adam Kičina – 3:04, 50 min., ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné.

Vrh guľou: Branislav Darvaš – 11,09 m, ZŠ Kamenica nad Cirochou, 2. Samo Varga – 10,70 m, ZŠ Pugačevova Humenné, 3. Deniš Popovič – 10,18 m, ZŠ Pugačevova Humenné.

Hod loptičkou: 1. Jakub Bačovčin – 71,43 m, ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné, 2. Oleg Blicha – 65,89 m, ZŠ sv, Cyrila a Metoda Humenné, 3. Maximilián Roháč – 64,71 m, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné.

Skok do výšky: Alexej Masica – 173 cm, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 2. Benjamín Ondovčák – 170 cm, ZŠ Pugačevova Humenné, 3. Andrej Blicha – 158 cm, ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné.

Skok do diaľky: 1. Alex Telepun – 536 m, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 2. Alexej Masica – 525 m, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 3. Patrik Grundza – 524 m, ZŠ Koškovce.

Štafeta 4x60 m: 1. ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné – 30,92 sek., 2. ZŠ Pugačevova Humenné – 31:45 sek., 3. ZŠ Dargovských hrdinov Humenné 31:88 sek.

Celkové poradie: 1. ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné 864 bodov, 2. ZŠ Dargovských hrdinov Humenné 828 bodov, 3. ZŠ Pugačevova Humenné 777 bodov.

Výsledky okresného kola v atletike žiačok

Beh 60 m: 1. Viktória Dzáková – 8,53 sek., ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 2. Ema Kaslová – 8,75 sek., ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 3. Nina Čerevková – 8,78 sek., ZŠ Jana Švermu Humenné.

Beh 300 m: 1. Viktória Dzáková – 47,61 sek., ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 2. Mária Voroňáková – 48,47 sek., ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné, 3. Liliana Ivančáková – 49,07 sek., ZŠ Koškovce.

Beh 800 m: 1. Ivana Švigarová – 2:36,19 min., ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 2. Petra Frivaldská – 2:45,68 min., ZŠ Hrnčiarska Humenné, 3. Nela Copková – 2:49, 38 min., ZŠ Hrnčiarska Humenné.

Vrh guľou: 1. Veronika Bučková – 8,59 m, ZŠ Košarovce, 2. Daniela Fedičová – 8,18 m, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 3. Eva Čechová – 7,78 m, ZŠ Pugačevova Humenné.

Hod loptičkou: 1. Daniela Fedičová – 45,09 m, Dargovských hrdinov Humenné, 2. Petra Karšková – 42,19 m, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 3. Soňa Meždejová – 41, 43 m, Jana Švermu Humenné.

Skok do výšky: 1. Tamara Čopová – 140 cm, ZŠ Jana Švermu Humenné, 2. Petra Frivaldská – 134 cm, ZŠ Hrnčiarska Humenné, 3. Klaudia Macinská – 128, ZŠ Pugačevova Humenné.

Skok do diaľky: 1. Ivana Švigarová – 469 m, ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, 2. Ema Banduričová – 428 m, ZŠ Laborecká Humenné, 3. Anna Mária Petrovčinová – 418 m, ZŠ Jana Švermova Humenné.

Štafeta 4x60 m: 1. ZŠ Dargovských hrdinov Humenné – 35,89 sek., 2. ZŠ Koškovce – 36,08 sek., 3. ZŠ sv. Cyrila a Metoda Humenné – 36,07 sek.

Celkové poradie: 1. ZŠ Dargovských hrdinov Humenné 743 bodov, 2. ZŠ Hrnčiarska Humenné 590 bodov, 3. ZŠ Jána Švermu 568 bodov.

Prvým trom v každej disciplíne a družstvám Jana Blichová, riaditeľka CVČ Dúha odovzdala diplomy a medaily.

Na krajské kolo postupujú víťazné družstvá a víťazi disciplín, ak nie sú členmi víťazných družstiev.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.