Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zhoda košických futbalových rivalov: Urobili sme to kvôli fanúšikom

Štadión v Čermeli. Dejisko piatkového mestského derby. (Autor: archív)
Bohuslav Matia|Publikované 23. aug 2016 o 22:00

Piatkové košické futbalové derby bude v Čermeli.

KOŠICE. Na posledné košické futbalové derby v Čermeli vlani v októbri bolo zvedavých 1 955 fanúšikov, teraz je predpoklad, že na súboji „odvekých“ mestských rivalov (v piatok o 16.30 h) by mohla byť ešte väčšia kulisa.

Návrh, že by si Košičania vymenili úlohy hostiteľa (v 4. kole II. ligy mali byť v derby doma VSS, v 13. kole Lokomotíva), prišiel zo strany žlto-modrých.

Spoločná myšlienka

„A bola to viac-menej spoločná myšlienka, že by sa prvé derby v novej sezóne hralo na štadióne v Čermeli. Urobili sme tak hlavne kvôli ľuďom, kvôli košickým fanúšikom. S tým, že sme si to s Lokomotívou vymenili, nie je na zväze problém, sú tam síce nejaké poplatky, ale sme schopní ich akceptovať,“ povedal nám športový riaditeľ FC VSS Ján Lesniak.

Dodal, že na tom, aby sa v Čermeli mohlo hrať, pracuje Lokomotíva, ktorá musela podať žiadosť na zväz o pridelenie certifikátu pre štadión v Čermeli.

„Odovzdali sme všetky potrebné podklady a čakáme na vyjadrenie zväzu,“ dozvedeli sme sa v utorok popoludní od manažéra Lokomotívy Alexandra Sekulu.

Zatiaľ iba jeden zápas

„VSS nemá kde hrať, takže návrh, aby sme si to vymenili, prišiel z ich strany. My máme kde hrať a bola to len naša dobrá vôľa, že sme sa rozhodli pre Čermeľ. Kvôli fanúšikom sme chceli ten zápas dať do Košíc. Keby ich prišlo aspoň toľko ako na posledné derby v Čermeli, bola by to zaujímavá kulisa. Ale je ťažké odhadnúť, aká by mohla byť návšteva.“

Fanúšikovia modro-bielych by nedbali, keby to nebol iba jednozápasový návrat na rodnú hrudu, odkiaľ ich kedysi vyhnali.

„Zatiaľ je to len na jeden zápas, vybaviť to s majiteľom štadióna v Čermeli nebol problém. Aká bude budúcnosť, to závisí od dohody medzi oboma majiteľmi,“ nechcel nám Alexander Sekula prezradiť zámery Lokomotívy, keď už vedenie klubu bude mať v rukách čerstvý certifikát, že čermeľský štadión je spôsobilý pre druholigové zápasy.

Autor: Bohuslav Matia

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.