Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Ženy s "repre" a do reprezentácie

Sportnet|Publikované 30. nov 2007 o 23:00

V ďalšom kole I. hokejovej ligy cestovali Spišiačky do metropoly Slovenska, kde odohrali stretnutie. Súperky mali veľmi zdatné, veď reprezentácia

štartuje práve pod hlavičkou Slovana Bratislava. Ak už je reč o reprezentácii, osem hráčoch Spišskej Novej Vsi dostalo pozvánku do "repre".

Výsledok, 1. liga, ženy: Slovan Bratislava - Spišská Nová Ves 7:1 (2:0,2:0,3:1), Majkutová.

Pavol Findura - tréner Spišskej Novej Vsi:

"Nastupovali sme proti reprezentácii SR, bez našich opôr Plencnerovej a Muchovej, ktoré mali rodinné povinnosti. Naše dievčatá bojovali, ale jasne sa prejavila herná kvalita reprezentačného výberu. Mali sme aj šance, nedokázali sme ich realizovať Dobre zachytali obidve brankárky, niektoré dievčatá podali dobrý výkon a majú možnosť sa ďalej zlepšovať.

Osem našich mladých hráčok je pozvaných do reprezentačného výberu do 18- rokov. Tieto dievčatá sa zúčastnia reprezentačného výberu, ktorý zohrá tri zápasy v Českej republike ( Budajová, Balašová, Jochmanová, Kašperová, Findurová, Lesňaková, Ihnaťová, Sroková , Brémová.). Náhradníčkou je ešte Turczanyiová, ktorá má byť na telefóne. Tieto naše dievčatá v reprezentácii len získajú skúsenosti a budú to môcť využiť v našej lige v druhej časti. Ja verím, že v druhej časti získame viac bodov aj na súperových ihriskách, ako sme získali v prvej časti."

Od pondelka 3. decembra čaká slovenský ženský reprezentačný výber do 18 rokov prvá akcia v aktuálnej sezóne. Zverenkyne trénera Miroslava Karafiáta absolvujú dvojdňové sústredenie v Bratislave a následne odohrajú tri prípravné stretnutia s rovesníčkami z Česka v Kralupách n. Vltavou.

"České hokejistky do 18 rokov čaká premiérový svetový šampionát tejto vekovej kategórie a v príprave naň im budeme robiť sparingpartnera," povedala manažérka ženského tímu Ľubomíra Kožanová a pokračovala: "Hoci Češky na rozdiel od nás postúpili na tieto premiérové majstrovstvá sveta, netrúfnem si odhadnúť ich silu. V tejto vekovej kategórii sme s nimi ešte nehrali."

(jt,jp,szlh)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.