Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ženský basketbal na Spiši

Sportnet|Publikované 27. jan 2009 o 23:00

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Ak sa spomenie v meste Spišská Nová Ves slovko basketbal, automaticky sa spája s úspechmi A - mužstva mužov v extralige. Je

chvályhodné a potešujúce, že BK AC LB má od prvého extraligového roku 2004 stále výbornú povesť a dobré meno na celom Slovensku.

Hrajú aj ženy

Málokto však vie, že v metropole Spiša máme aj ženské basketbalové družstvo. Viac ako samotné hráčky je známy ich tréner Dávid Demečko. Jeho otec je zároveň šéfom klubu.

"Ženský basketbalový klub v Spišskej Novej Vsi vznikol v roku 1996. Už od začiatku sme sa zamerali na najmladšie vekové kategórie. Momentálne máme družstvo žien hrajúce v I. lige a rovnako v I. lige súťažia aj juniorky. V minulosti ženy pôsobili v druholigovej súťaži, ale teraz v prvoligovej spoločnosti je to už iná, kvalitnejšia úroveň," povedal predseda ženského basketbalu Michal Demečko.

Skromné ciele

Basketbalu na Spiši vládnu muži. Aký cieľ majú dievčence?

"Sme ešte malý klub. Potrebujeme rozšíriť predovšetkým mládežnícku základňu. U starších dievčat si uvedomujeme, že naše odchovankyne po skončení stredných škôl budú možno hľadať basketbalové uplatnenie v iných kluboch resp. vyšších súťažiach," odpovedal M. Demečko, ktorého sme sa spýtali, či raz v ďalekej budúcnosti nebudeme chodiť aj na ženskú basketbalovú extraligu.

"Možno. Keď sa raz dievčatá vrátia zo štúdií a budú mať chuť reprezentovať. Nevylučujem možnosť, že si raz zahráme aj v extralige. Znova zopakujem, našou prioritou je mládež," dodal predseda klubu.

JOZEF PETRUŠKA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.