Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Ženská Loky myslí ako nováčik na pokojné vody tabuľky

Ilustračné. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 24. aug 2018 o 21:48

Ťažiť chcú aj zo spolupráce s klubom FC Košice.

KOŠICE. S cieľom vyhnúť sa bojom o záchranu, ale zároveň pokračovať vo výkonnostnom progrese vstúpia do novej sezóny futbalistky TJ Lokomotíva Košice.

Nováčik najvyššej súťaže bude ťažiť aj zo spolupráce s klubom FC Košice.

Medzi slovenskou elitou sa chce vyhnúť bojom o záchranu a plávať v pokojných vodách tabuľky.

"Do predošlej sezóny sme išli s cieľom naháňať najlepšie družstvá, no napokon to vyšlo tak, že najlepším tímom sme boli my. Baráž sa napokon vyvinula tak, že sme z nej postúpili do najvyššej súťaže, na ktorú sa tešíme," uviedol manažér tímu Rudolf Rondzik.

Začnú s Ružomberkom

Tím trénera Vladimíra Chovaníka odštartuje prvoligovú sezónu domácim zápasom v stredu 29. augusta o 10.30 proti MFK Ružomberok.

"Očakávam víťazstvo domáceho tímu. Na rozbeh si nič iné neželám. Rešpektujem silu súpera, ale verím, že dievčatá sa vyburcujú a už v prvom zápase dokážu, že patria do ligy. Do novej sezóny ideme s rešpektom, ale nie so strachom. Trénovali sme od 23. júla štyrikrát týždenne. Príprava vyvrcholila sústredením, v rámci ktorého sme trénovali dvojfázovo. S tréningovou morálkou dievčat som veľmi spokojný. Pochopili, že musia na sebe tvrdo pracovať, ak nechcú byť fackovací panák. Sme zvedaví na úroveň, ale verím našim dievčatám," uviedol Chovaník, ktorý má v tíme najmä hráčky z Košíc a okolia, ale aj Gunnhildur Pétursdóttir z Islandu či Beth McGuireovú z Veľkej Británie.

"To sú hráčky - študentky, ktoré za nás hrávali už v II. lige a v tíme ich máme najmä vďaka tomu, že študujú v Košiciach," upresnil tréner, ktorý si uvedomuje, že v konkurencii pravidelných ašpirantov na titul Slovana Bratislava a Partizánu Bardejov zrejme nebudú hrať o špicu tabuľky.

"Ambíciou bude pohybovať sa okolo 6.-7. miesta, aby sme sa vyhli bojom o záchranu. Nie je na nás vyvíjaný tlak, čo nám vyhovuje."

Spolupráca

Košická Lokomotíva bude v sezóne 2018/2019 profitovať zo spolupráce s ambicióznym FC Košice, ktorý by mal zabezpečiť 80 percent rozpočtu "Loky".

Ženský futbal v Košiciach ožil pred pár rokmi a za pomerne krátky čas spravili zverenky trénera Chovaníka veľký progres.

Po začiatkoch sprevádzaných rozpačitým herným prejavom dostala ich hra hlavu aj pätu.

"Som veľmi rada, že som členkou tímu, ktorý naozaj rýchlo napredoval. Máme veľmi dobré vzťahy, dievčatá sú milé. Aj mňa ako najmladšiu vzali medzi seba. Pomáhame si, podporujeme sa a ja si všetky veľmi vážim. V novej sezóne urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali čo najviac zápasov a aby bol tréner spokojný," uviedla obrankyňa Dominika Donovalová.

Súvisiace články