Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zempmilk v sobotu hostí Trebišov

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Prvoligoví hádzanári Zempmilku Michalovce v treťom zápase pod vedením nového trénera Františka Cibereho po druhýkrát prehrali. Pravda, v

posledných dvoch dueloch hrali na súperových ihriskách a naposledy mali do činenia s favorizovanou Trnavou, ktorej podľahli 21:30 (11:15). Vzhľadom na tabuľkový i bodový rozdiel oboch súperov sa očakávala výraznejšia prehra. "Necestovali sme tam s rozstrasenými kolenami. Celkom nám vyšiel úvod zápasu, ešte v pätnástej minúte sme viedli 6:5, ale potom súper kvôli našim technickým chybám a hlúpym vylúčeniam otočil skóre na 11:6. Dve minúty pred koncom sme síce ešte stiahli na 12:11, ale v závere sme opäť dovolili domácim odpútať sa od nás na rozdiel štyroch gólov. Celkovo sme v prvom polčase urobili pätnásť technických chýb, čo sa v súboji s takým kvalitným celkom muselo niekde odzrkadliť," povedal tréner HAK Zempmilk Michalovce František Cibere (na snímke). V Trnave sa rozhodol pre zmenu v hernom systéme mužstva, keď na strednej spojke skúšal krídelníka Radoslava Kozlova, ktorý patril spolu s brankárom M. Rapačom medzi najlepších hráčov zemplínskeho kolektívu. R. Kozlov bol navyše s deviatimi gólmi najlepším strelcom zápasu. "Po prestávke sme zvolili obranný štýl 2-4, ale nedarilo sa nám znížiť náskok súpera. Celkovo nám absolútne nezahrali krídelníci, hra nešla ani pivotovi Melušovi a už vôbec sme sa nemohli spoľahnúť na spojky Mandžáka a Capuliča," doplnil michalovský kormidelník.

V sobotu čaká jeho zverencov derby zápas so susedným Trebišovom, ktorému majú po posledných dvoch prehrách na jeho pôde čo vracať. Zverenci Milana Cifraniča sú navyše v aktuálnej tabuľke prvej ligy na štvrtom mieste a do Michaloviec teda pricestujú ako papieroví favoriti. "V minulosti to nebývalo zvykom, ale musíme sa s tým vysporiadať. Budeme sa spoliehať na našu mládež a uvidíme, ktorí z našich hráčov na hosťovaní nám v derby budú k dispozícií. Na sobotňajší dôležitý zápas sa budeme počas týždňa svedomito pripravovať a našim jediným cieľom je víťazstvo. Verím, že ak k nemu neskôr pridáme úspechy zvonku, z predposlednej priečky sa čoskoro odpútame," dodal F. Cibere.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.